Уряд, депутати та бізнес ведуть перемовини про зміни до урядового законопроєкту № 11416 про підвищення податків, який на розгляд винесуть на початку вересня.
Дискусія почалась після зустрічі Ради підприємців з премʼєром, міністром фінансів та головою податкового комітету. На ній представники бізнесу запропонували не підвищувати податки, а спершу детінізувати економіку.
Проте, без підвищення податків не обійтися, кажуть Кабміні та Раді. Але певні зміни до урядового законопроєкту депутати та бізнес вже погодили. Наступний крок їх має підтримати президент.
Основні зміни: податок на оборот для юридичних осіб за ставкою 1%, ймовірно, замінять на підвищення ПДВ. Обговорюється підвищення на три-чотири відсоткових пункти – до 23-24%; авансовий платіж для АЗС у розмірі 4000 гривень за кубометр потужності зберігання пального замінять на фіксований платіж за кожен об’єкт. Робочий варіант – мінімальний платіж 60 000 гривень з однієї АЗС на місяць.
Плани зі збільшення військового збору для фізичних осіб та ФОПів залишаються в силі. Для фізосіб ставка збільшиться з 1,5% до 5%, для ФОПів: третя група – 1% від доходу, решта груп – 5% у розрахунку з двох мінімальних зарплат на місяць (за поточного рівня мінімалки платити доведеться 800 грн на місяць).
Податок на посилки вартістю до 150 євро теж залишається на порядку денному. Також велика ймовірність, що в законопроєкті залишиться норма про військовий збір у 5% на вартість усіх послуг мобільних операторів.
Дискусійні ставки військового збору: 5% від продажу нерухомості та
з придбання у банках дорогоцінних металів; 15% при купівлі нового автомобіля; 30% для роздрібного продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.
У разі ухвалення закону нові норми запрацюють лише з жовтня.