На головну Досліджуємо проблему ЗАМІСТЬ ПАРКУ – ГУРТОЖИТОК ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ. ЛЮДИ ПРОТЕСТУЮТЬ

ЗАМІСТЬ ПАРКУ – ГУРТОЖИТОК ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ. ЛЮДИ ПРОТЕСТУЮТЬ

75

Минулого тижня мешканців військового містечка №2 збурила новина про те, що у парку біля Юріївської церкви зрізають дерева під будівництво. У документах, які сфотографувала і поширила у фейсбуці місцева жителька Вікторія Мартинюк, йдеться про будівництво кількаповерхового гуртожитка для військових та паркінгу для автомобілів. Людей обурило те, що новий будинок зведуть зовсім поряд з будинками №5 та 7 на вулиці Поліської Січі і для цього знищать парк – єдину у цьому мікрорайоні рекреаційну зону.

У понеділок на збори, які зібралися з цього питання, до представників громадськості прийшли заступник міського голови Олег Свідерський, представники міської влади, військових та забудовника. Обуреним людям пояснили, що ця територія належить Міністерству оборони, а відтак, воно має повне право використовувати її на власний розсуд і для актуальних потреб, в цьому випадку – для розширення житлового фонду військових.

- реклама -

Як роз’яснив у коментарі для «Слова правди» керівник відділу містобудування та архітектури Тарас Киба, юридичних порушень тут немає. Мовляв, замовник будівництва, Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління посилається на постанову Кабінету Міністрів №406, яка затверджує перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання. Втім, зважаючи на те, що ділянка, на якій планується будівництво, хоч і належить військовим, та знаходиться в межах міста, у густо заселеному районі, було б логічно бодай повідомити міську раду  про наміри починати таке будівництво, а ще краще, – оприлюднити детальне планування території і провести громадське обговорення. Можливо, це зняло б рівень напруги і допомогло досягти консенсусу мешканців військового містечка із відомством, яке хоче побудувати житло для військових.

На наступний день після перших зборів до міста приїхав представник замовника будівельних робіт, заступник начальника відділу капітального будівництва житла Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Богдан Мостовий. Він зустрівся з представниками міської влади та активістами, які протестують проти будівництва. Було складено протокол, скеровано відповідні заяви на ім’я замовника.

Як розповіли наші джерела з квартирно-експлуатаційного управління, наразі ведеться обговорення подальшої долі будівництва, а доки не прийняте остаточне рішення, воно тимчасово призупинене.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + 2 =