Новини

Замок і педикюр: Як влаштовані резиденції для літніх людей у Цвікау

Архів
117 переглядів

Співпраця міст-побратимів Володимира (Україна) та Цвікау (Німеччина) розпочалася завдяки сприянню голови асоціації «Партнерство для України» Карла-Ернста Мюллера у 2013 році й успішно триває. Активному розвитку і зміцненню співпраці сприяє реалізація спільних проектів, один із яких стартував нещодавно.

Працівники відділу міжнародної діяльності та туризму володимирського міськвиконкому Катерина Підгурець та Валерія Корнієнко спільно з представником муніципалітету міста Цвікау Свеном Дітріхом у рамках програми «Пакет солідарності громад для подолання пандемії коронавірусу» благодійного ТОВ Engagement Global  подали проектну заявку, яка отримала підтримку програми. Грантовий договір по проекту, що називається «Профілактика та подолання наслідків пандемії COVID-19», підписали 29 листопада.

Цей проект спрямований на незахищену верству населення – людей похилого віку, які постраждали від наслідків пандемії. Ним передбачено закупівлю реабілітаційних ліжок, протипролежневих матраців, кварцових ламп, небулайзерів та пульсоксиметрів для підопічних Володимирського територіального центру соціального обслуговування. Бюджет проекту становить 22 тисячі 750 євро, 100% цієї суми забезпечують це грантові кошти.

У межах реалізації проекту з 12 по 15 грудня делегація міста відвідала Цвікау, аби на практиці вивчити досвід німецьких колег. До складу делегації увійшли директорка терцентру Інна Мацьоха, завідувачка відділення стаціонарного догляду для постійного проживання Іванна Ткачук, завідувачка відділення інноваційних та соціально-побутових послуг Ірина Переходько та водій Володимир Ткачук.

Представники нашого міста мали змогу ознайомитись з досягненнями закладу “Schloss Osterstein” та поспілкуватись з директоркою відділу медичних сестер Silke Braatz. Резиденція для літніх людей “Schloss Osterstein” розташована у центрі Цвікау, безпосередньо на набережній Muldenpromenade. До центру міста з його культурними та гастрономічними привабами та також численними магазинами навіть люди на інвалідних візках можуть самостійно і легко дістатися за кілька хвилин.

Житловий комплекс для пенсіонерів, розміщений у капітально відреставрованому замку епохи Відродження, розділений на вісім житлових груп із загальною кількістю 128 місць в одно- та двомісних кімнатах, шістьма житловими квартирами «Living – Care – Plus» та просторою зоною для денного догляду та підтримки активності. Для відвідувачів доступні дві гостьові кімнати з видом на центр Цвікау.

Орендарі і мешканці замку, а також жителі і гості міста мають доступ до крамниць, кафетерію, історичного винного льоху, перукарні, педикюру і фізіотерапії, розміщених у красивих склепінчастих залах. Завдяки поєднанню соціального та громадського використання замок Остерштайн у центрі міста відкритий для громадян.

Також володимирчани познайомилися з пані Erdmute Wagner, яка очолює заклад для літніх людей Haus Planitz. Її колега, директорка відділу медичних сестер Britta Weiß провела для наших представників екскурсію закладом та розповіла про традиції, звичаї та життя їхніх мешканців.

Будинок для людей похилого віку Haus Planitz розташований у житловому районі Нойпланіц міста Цвікау. Прилеглий парк і гарне транспортне сполучення дозволяють мешканцям мати різноманітні варіанти мобільного проживання. У 2000 році будинок був повністю відремонтований, поліпшилося все – від  меблів та умов проживання до догляду і обслуговування. Новий будинок Planitz повністю пристосований до індивідуальних потреб його мешканців.

Будинок розділений на чотири житлові зони, кожна з яких має різні загальні кімнати зі світлими великими балконами. Вічнозелений зимовий сад і кафетерій також пропонують місце для відпочинку.
Різноманітність видів дозвілля сприяє активності. Внутрішні послуги доступні для кожного мешканця: це кухня, пральня, фізіотерапія, перукарня, педикюр та кіоск.

Для фахівців міського терцентру ця поїздка стала важливим та корисним досвідом. Проект стартував активно, тож є впевненість, що він стане максимально корисним для громади та її мешканців.

За матеріалами відділу міжнародної діяльності та туризму.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up