У вівторок у Володимир-Волинському ТМО відбулось відкриття давно очікуваного пацієнтами відділення гемодіалізу, що дозволить лікувати хворих з важкими формами ниркової недостатності, їм не треба буде тепер добиратись до Нововолинська.

Символічну стрічку міський голова Петро Саганюк перерізав у супроводі народного депутата Ігоря Гузя. Головний лікар Олександр Клачук та завідувачка відділенням Марія Власюк провели коротку екскурсію відремонтованим приміщенням, показали нове обладнання і розповіли, як воно працюватиме.

- реклама -

Наразі є можливість прийняти одночасно чотирьох хворих. Пацієнтів, які потребують подібного лікування, у місті і районі нині семеро, за клінічними показниками готують до такої процедури ще п’ятьох.

Відділення працюватиме шість днів на тиждень, за потреби, підкреслила Марія Власюк – в одну, дві або три зміни. Там буде два лікарі, є чотири ставки середнього і молодшого медичного персоналу. Спеціальні курси медики проходили на базі Ковельського МТМО.

Приміщення з трьох палат та кількох робочих кабінетів відремонтовано за 800 тисяч гривень місцевого бюджету. У відділенні встановлено чотири нові сучасні апарати «штучної нирки» «BELLCOItaly 2020» загальною вартістю понад чотири мільйони гривень.

Дякуючи медикам за роботу і нардепу за підтримку, Петро Саганюк вказав також на невирішене питання заміни ліфта. Пацієнтам він вкрай потрібен , адже це четвертий поверх, поруч хірургія і травматологія. Новий ліфт коштує один мільйон 800 тисяч гривень, ще двісті тисяч піде на демонтаж старого. Міський голова висловив сподівання, що цю ідею підтримають міські депутати, побажав медикам, аби щороку у лікарні хоча би по відділенню отак ремонтували – «і буде наша лікарня не гірше від ковельської». Розповів також, що півтора мільйона гривень містом виділено на купівлю житла молодим спеціалістам, нині шукають три квартири на вторинному ринку.

Ігор Гузь нагадав про тему госпітального округу, який тепер буде один на цілу Волинь. Це підтвердив Олександр Клачук: на кожну область в Україні – тільки по одному округу. Також нардеп сказав: «Якщо буде, а так воно іде, Володимир-Волинський адміністративний округ з центром у Володимирі,  доведеться, звичайно, посилено змагатись тепер і за пацієнтів, і за гроші».

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 + 10 =