У одномандатному виборчому окрузі № 19, що охоплює місто Володимир-Волинський та однойменний район, місто Нововолинськ, Іваничівський та Любомльський райони, запрацювали дільничні комісії з позачергових виборів народних депутатів України. У суботу та неділю члени 220 звичайних та 2 спеціальних дільниць прийняли присягу. Спеціальні створено у стаціонарних медзакладах міст Володимира-Волинського та Нововолинська, аби пацієнти, які перебувають на лікуванні, могли виконати свій громадянський обов’язок.
До окружної комісії надійшли подання кандидатур до складу ДВК від 14 суб’єктів, серед яких 11 – партії та троє – кандидати у народні депутати України. Під час формування ДВК виявлено ряд задвоєнь, коли різні суб’єкти подали для включення до складу комісії одну й ту ж особу. Але усі ці випадки врегульовано за узгодженням із уповноваженими політсил, що рекомендували цих людей. Частину дільниць довелось доукомплектовувати голові окружної комісії, не вистачало аж 130 членів ДВК, переважно у віддалених дільницях Любомльського району та великих ДВК Нововолинська.
Загалом, до роботи у дільничних комісіях залучено 2589 осіб, це 100% потреби у персоналі ДВК. 664 особи зайняли керівні посади в цих комісіях. Відтак, 222 людей стали головами ДВК, 220 – їх заступниками, ще 222 особи секретарями. Розподіл керівних посад відбувався за квотним принципом, відповідно до відсотка членів ДВК, поданих до складу комісій від партій та кандидатів. Особи, подані від голови ОВК, за законом не мають права займати керівні посади в дільничних комісіях.
На малих дільницях, де виборців менше пів тисячі, працюватимуть по 10 членів ДВК, на середніх (500-1500 виборців) – по 12, на великих, де більш ніж півтори тисячі виборців, – 14. Є у нашому районі і надто малі дільниці, де голосує менше 50 жителів. Роботу на них забезпечуватиме комісія у складі голови та трьох членів.
На час виходу газети, усі дільничні комісії отримають попередні списки виборців, встановлять графіки чергування у приміщеннях, де знаходиться ДВК, тож кожен охочий може звернутись безпосередньо на дільницю, щоб перевірити наявність свого прізвища у списку а у випадку відсутності – звернутись до відділів ведення Держреєстру виборців та завчасу виправити ситуацію.
Для тих, хто за станом здоров’я голосує вдома, – заяви та медичні довідки, що підтверджують неможливість прибути на дільницю, теж необхідно передати до своїх дільничних комісій. Напередодні виборів їх внесуть до окремого витягу з загального списку виборців і їх обов’язково відвідають члени ДВК та забезпечать голосування на дому.
Юлія ПАШКОВА, секретар ОВК.