На головну Новини Запроваджено стандартні умови оплати за газ для населення

Запроваджено стандартні умови оплати за газ для населення

155

   До газети «Слово правди» звернулася читачка, яка розповіла: «Коли платила за використаний у жовтні прородний газ, з мене взяли не лише вартість фактично спаленого, за лічильником, а плюс ще за чотири кубометри, мовляв, від жовтня запроваджено такий коефіцієнт. Чи правомірне це нововведення?»

Аби відповісти жінці, редакція звернулася до прес-служби «Волиньгаззбуту». Ось їхній коментар.

- реклама -

Дійсно, у жовтні, вперше для понад 240 тисяч побутових споживачів газу Волині застосовано стандартні умови оплати.

У рахунках за спожитий газ у жовтні об’єм використаного палива в будинках та квартирах волинян приведений до стандартних умов. У рахунках для населення це робиться вперше, хоча для решти споживачів газу його приведення до стандартних умов застосовується ще з грудня 2015 року – згідно з нормативними документами.

85 відсотків річного споживання волинянами газу припадає на опалювальний сезон і лише 15% газу населення використовує в літній період. За спожитий газ люди розраховуються поступово, найбільше влітку – за використані ще взимку куби блакитного палива.

   “На Волині наприкінці вересня сума боргу за газ перед НАК “Нафтогаз” становила близько 360 мільйонів гривень. Уявіть, якою буде ця сума після опалювального сезону і що робити далі підприємству. Держава на сьогодні нічого не робить для того, щоб впорядкувати ці норми. Тому ми вимушені виставляти для населення стандартні умови. Це не є якась додаткова плата, це просто ті реальні обсяги, які оператор ГРМ (облгаз) передає нам для реалізації.”, – коментує директор ТОВ “Волиньгаз збут” Микола Тищук.

У рахунках за газ, що спожитий населенням у жовтні, об’єми газу, – виміряні лічильниками, вже приведені до стандартних умов розрахунку за порядком. передбаченим Кодексом ГРМ. Це дає змогу привести розрахунок поточного споживання газу, виміряного звичайними лічильниками, до стандартних умов – такими в Україні є температура +20 градусів  і тиск 760 міліметрів  ртутного стовпчика – у будь-якому регіоні країни.

Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через звичайний побутовий лічильник, що встановлений на вулиці. Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури – стискатись, а за вищої – розширюватись. Тому для коректних розрахунків його споживання приводять до стандартних умов.

У НАК “Нафтогаз України”, на промислових підприємствах та в будь-яких непобутових споживачів газу такі коливання вже давно враховують – або за допомогою спеціальних засобів вимірювальної техніки, якими обладнано вузли обліку, або за визначеним у Кодексі ГРМ порядком із застосуванням коефіцієнтів приведення до стандартних умов. Нормативними документами для приведення об’єму газу до стандартних умов використовують помісячні коефіцієнти коригування показань лічильника, розроблені й затверджені Міністерством палива та енергетики.

Визначений лічильником об’єм приводять до стандатрних умов, застосовуючи відповідний коефіцієнт. Проте за допомогою цих коефіцієнтів, будь-який побутовий споживач може самостійно визначити своє споживання газу в стандартних умовах. Коефіцієнти запроваджені для кожної області України і залежать від віддаленості лічильника від виходу газопроводу, і того – на вулиці чи в опалювальному приміщенні стоїть ваш лічильник, а токож типу самого лічильника (чи він має елементи температурної компенсації). Ознайомитися з коригуючими коефіцієнтами можна на сайті підприємства «Волиньгаззбут».

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × чотири =