Новини

Зареєстровано п’ять звернень до медиків з приводу обмороження

Головне, Медицина
259 переглядів

У зв’язку зі значним зниженням температури повітря та морозами до медиків почали звертатися пацієнти зі скаргами на охолодження та обмороження. Останніми днями було п’ять таких звернень до Володимирського центру первинної медичної допомоги. А в одинадцяти дітей діагностовано холодовий панкуліт – запалення підшкірної жирової тканини, яке виникає у результаті підвищеної чутливості до холоду.

Медична директорка КП «Володимирський ЦПМД» Юлія Надворська зазначає, що найчастіше піддаються обмороженню вуха, ніс, кисті (пальці) рук, стопи ніг. За словами лікарки, переохолодження може виникнути при тривалій дії холоду на весь організм, в результаті чого виникає порушення кровообігу. Воно трапляється як при температурах нижче, так і вище нуля. І навіть пакети з льодом або холодні продукти з морозильної камери, які прикладають при травмах, при контакті зі шкірою також можуть виникати обмороження, тому їх потрібно завжди накривати тканиною.

Першими ознаками та симптомами обмороження є зміна кольору шкіри – від почервоніння до білої або сіруватого кольору, ніби воскової, оніміння та пекучий біль.

При обмороженні, оскільки шкіра може оніміти, потерпілі можуть додатково нашкодити собі. Тому варто обмежити рухи, якщо є обмороження пальців ніг та рук. Не слід використовувати для обігріву камін, нагрівальну лампу, радіатор або піч, грілку чи електричну духовку для утеплення. Не потрібно терти та масажувати місця з обмороженнями, а також не можна проколювати пухирці, якщо вони утворилися. Не вживати алкоголь для зігрівання. Звернутися за медичною допомогою при погіршенні самопочуття.

 

Коментарі
Теги: обмороження, переохолодження, холодовий панкуліт
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up