Дев’ятеро представників Зарічанської громади минулої п’ятниці взяли участь у мирній акції протесту біля Кабміну та Офісу президента разом із делегаціями зі 120 ОТГ з усієї України. Мітинг організувала Асоціація об’єднаних територіальних громад, аби висловити незгоду щодо рішення про  ліквідацію ОТГ після того, як їх не включили до оновлених перспективних планів формування територій громад областей України.

Близько сотні представників тергромад з різних куточків України  зібрались у столиці, аби відстояти своє право на існування. Спершу мітинг відбувся під стінами Кабміну, куди учасники акції прийшли з плакати із закликами до влади почути їх. Як наголосив голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний, примусове приєднання є недопустиме, адже це суперечить статті 5 Європейської хартії місцевого самоврядування. Тому Асоціація закликає уряд переглянути перспективні плани формування території громад областей і дати шанс на подальший розвиток діючим ОТГ.

- реклама -

«Ми висловлювали свої претензії, виступали голови громад, аж нарешті  вийшов представник Кабміну, який практично нічого нам не сказав. Натомість мітингарі вручили йому звернення з переліком вимог та пропозицією організувати зустріч, на якій би представники уряду та громад могли обговорити план розвитку. Далі вирушили мирною ходою до Офісу президента, співаючи «Волинь моя, краса моя», разом із іншими волинськими громадами»,  – розповідає громадська активістка із села Заріччя Валентина Борусевич, котра також приїхала до Києва, аби підтримати свою громаду.

З Офісу президента до мітингарів ніхто не вийшов, тож учасники акції ще деякий час поспівали гімн України та розійшлись, передавши список своїх вимог. Представники громад сподіваються, що вищі чини державної влади таки дослухаються до народу, як того вимагає законодавство. Тому справедливості шукатимуть і у служителів Феміди – невдовзі розгляд перших позовів громад розглядатимуть в Окружному адміністративному суді  Києва.

«Хоч і намерзлись того дня у столиці, але вважаємо, що з’їздили недарма, адже свою незгоду потрібно висловлювати. Ми просто не чекали, що з нами так учинять. Є громади в Україні, які досі не визначились і не об’єднались, тому їхнє майбутнє можуть визначати чиновники, а наша ОТГ успішно діє з 2017 року, є самодостатньою та повністю спроможною. І нас тепер отак просто взяти і «приліпити» до Володимира», – додає Валентина.

Асоціація ОТГ звернулась до глави держави з вимогою дослухатись голосу тисяч мешканців зберегти ОТГ, які пройшли демократичний шлях добровільного об’єднання, відповідно до закону.  Днями на сайті інтернет-представництва президента з’явилась петиція з вимогою не допустити ліквідацію  громад, яку може підписати кожен громадянин України.

Тетяна ІЗОТОВА.  

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять + 2 =