Новини

Заслухали нового свідка у справі «22-х запорожців»

Архів
5 переглядів

   Відбулось друге у цьому році засідання суду у справі бійців колишньої 51-ї бригади, котрих звинувачують в  «ухиленні від несення обов’язків військової служби». Цього разу заслухали покази чергового свідка від сторони обвинувачення.

   Уперше за три роки розгляду справи, котра вже набила оскомину усім сторонам цього процесу, за столом захисту – жодного правозахисника. Не зміг цього разу приїхати до Володимира незмінний  адвокат колишніх мобілізованих бійців Василь Нагорний. Тож сторону захисту представляли Тетяна та Олена Яркіни з приміщення Васильківського районного суду в режимі відеоконференції.

Розгляд справи розпочався із допиту свідка суддею Олександром Лященком. Цього разу це був військовослужбовець-контрактник 14-ї бригади Микола Храмов, який у 2014 році після мобілізації служив у 51-й ОМБр старшиною 1-ї батареї. Він також був одним із тих бійців, котрі утримували терикон поблизу Червонопартизанська, що на Луганщині. Утім пробув там на декілька днів довше, ніж обвинувачені, покинувши терикон за наказом керівництва. Він розповів, що 46 хлопців залишили бойову точку на териконі після жорсткого обстрілу, пішки спустившись із терикону.

Запитував суддя свідка і про бойове та харчове забезпечення, яке мали на териконі, на що той відповів, що майже вся техніка була розбита, а харчувались, хто як може – мали деякі овочі та сухпайки, якими з ними ділились бійці 72-ї бригади. Розповів свідок і про те, що на териконі не було бліндажів, натомість кожен «закопувався в землю» сам. Як зазначив суддя Лященко, такі питання він задав невипадково, адже Миколу Храмова вже допитував військовий прокурор Балакунець під час досудового слідства і там він давав зовсім інші покази – мовляв, на териконі було достатньо їжі, вказавши навіть точну кількість консерв, а також були бліндажі.

Не зміг свідок точно відповісти на більшість питань адвокатів Олени та Тетяни Яркіних, постійно плутаючись у своїх показах та мотивуюче це тим, що просто не пам’ятає тих чи інших деталей. У зв’язку з цим адвокат Олена Яркіна подала клопотання заслухати аудіозапис допиту Храмова, який відбувся у Біловодському суді Луганської області.

Оскільки на засідання не з’явилися інші запрошені свідки, їх викликатимуть повторно, а якщо знову не з’являться до суду,застосують заходи процесуального примусу. Наступне судове засідання відбудеться 22 березня.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up