Новини

Заслухали нових свідків у справі бійців 51 бригади

Архів
11 переглядів

   На чергове судове засідання, яке з травня 2015 року розглядають у  Володимир-Волинському міському суді, прибули одразу три свідки, котрі дали свої покази щодо подій липня 2014 року. Нагадаємо, два десятки колишніх бійців 51 бригади, котрі були мобілізовані до лав ЗСУ, обвинувачують у тому, що вони самовільно покинули свою бойову позицію. Як кажуть самі обвинувачені, зробили це, аби вийти з оточення та залишитись живими.

Уже три з половиною роки вони майже щомісяця з`їжджаються з різних куточків України до міста, де дислокувалась 51-а бригада. Традиційно перед початком засідання діляться новинами – хтось одружився, у когось народилась дитина, хтось змінив роботу…Вони здаються веселими та усміхненими, адже життя триває, втім, події чотирирічної давності не відпускають чоловіків і знову та знову повертають у той спекотний липень 2014-го.

Якщо кілька років тому у день розгляду цієї справи під міським судом збирались десятки активістів, а за трибуною правозахисників було близько п’яти адвокатів, то нині тут спокійно та буденно – ані тобі барабанів під вікнами судової зали, ані одіозної Савченко. Лише два десятки втомлених дорогою чоловіків, суддя та військовий прокурор. А на екрані трансляція з Васильківського та Демидівського районного судів, звідки тепер працюють адвокати та спостерігають за засіданням декілька обвинувачених.

Першим допитали колишнього командира бійців майора Сергія Чергінця, котрий був із обвинуваченими на тому ж териконі поблизу Червонопартизанська . Як розповів свідок в ході допиту суддею Олександром Лященком, 24 липня на териконі був сильний обстріл, через що було знищено частину техніки, а серед особового складу почалась паніка.

– Після обстрілу серед бійців почали точитись розмови про необхідність покинути терикон та відступити до своїх. Я сказав, що це неможливо, адже у нас нема прикриття і  треба виконувати бойове завдання на цій позиції. Потім до нас кілька разів приходили представники сепаратистів, місцеві жителі, пропонуючи здатись без зброї і покинути терикон, адже скоро його зрівняють із землею. Приїжджали навіть на автобусі, який, нібито, мав вивести нас з оточення. Я був категорично проти, втім частина особового складу таки покинула терикон цього дня, – розповів військовослужбовець.

На запитання, чи знало вище командування про те, що бійців, які перебувають на териконі, інтенсивно обстрілюють, Чергінець відповів, що про це знав тодішній командир бригади, полковник Павло Пивоваренко. Саме він сказав, що до них вийшло підкріплення, але Чергінець потім з’ясував, що ці колони не змогли прорватися через те, що їх розстрілювали сепаратисти.

Бійці виходили з терикону двома групами. Про це Чергінцю, який дещо плутався у свідченнях, нагадав суддя. Після того, як перша група поїхала на КамАЗах, свідок зазначив, що один з солдатів зателефонував і повідомив, що вони дісталися села, де їх добре прийняли і нагодували. Також запропонував командиру не боятися долучитись до них, утім Чергінець категорично відмовився і вимкнув телефон.

Після цього телефонного дзвінка відступити наважилась і друга група бійців. За словами свідка, він наказав особовому складу здати зброю, але, мовляв, були й такі, які намагалися заховати гранати у спальник чи кишеню. Біля підніжжя терикону на солдатів чекав автобус, який мав привезти їх до першої групи. Втім, потрапили вони у полон до сепаратистів.

Після того, як бійці залишили терикон, на ньому лишилося 11 осіб, тож далі там перебувати їм було недоцільно, оскільки вони не були здатні виконувати бойові завдання. Тож разом із 72-ю бригадою відступили до ЗСУ. Згодом про долю хлопців Сергій Чергінець дізнався, коли до нього зателефонували волонтери і повідомили, що ті перебувають у Запоріжжі.

Допитали у ході судового слухання  і ще двох бійців 72-ої бригади, котрі погано пам’ятають ці події. Перший свідок Олександр Островський повідомив, що не бачив, як хлопці залишали терикон. Однак наголосив, що під час перебування там  вони робили все можливе для виконання поставлених завдань.

– Вони прийшли холодні і голодні на терикон, у них навіть води не було, і ми ділилися своїми припасами, – зазначив свідок.

У судовій залі залишилося ще допитати 5 свідків зі сторони обвинувачення. Слухання продовжиться 29-го листопада об 11 годині.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up