На головну Новини Заслужено Заслужений Сергій Шишкін

Заслужено Заслужений Сергій Шишкін

131

Указ, в якому йдеться про присвоєння нашому землякові, музикантові Сергію Шишкіну звання «Заслужений діяч мистецтв», видав до Дня Незалежності Президент України Петро Порошенко.  «Заслужено Заслужений», – так відреагували на новину колеги-митці з різних куточків України. Писали й про те, що нарешті це звання набуло сенсу, адже присвоїли його не просто чиновнику-функціонеру від культури, а справжньому митцю.

Цього року Сергій Шишкін відсвяткував своє 60-річчя, а вторік чотиригодинним концертом у Палаці «Україна» відзначив 40 років творчої діяльності. За плечима у нього –  вісім  музичних альбомів, кількадесят кліпів, мистецьких акцій всеукраїнського рівня. Шишкіна знають в Україні як багаторічного суддю найдавнішого рок-фестивалю України «Тарас Бульба», засновника фестивалю «Володимир», лауреата «Оберегу» і «Червоної рути». А ще – як людину, вірну своїм внутрішнім принципам і переконанням.

- реклама -

«Я чоловік незручний – в тому плані, що не здатний поступитися, знехтувати своїми внутрішніми критеріями», – каже про себе музикант. Хоча зізнається, що йому давно нецікаво тільки самому реалізовуватися, натомість хочеться, щоб українська культура існувала як галузь, а поле як виконавців, так і тих, хто це сприймає як споживач, розширювалося. У медіа повинні бути спеціалізовані передачі, присвячені українській музиці і культурі загалом, які б працювали з сучасною, розумною публікою – цього прагнеться Сергію Шишкіну.

«Для мене важливо те, що мене відзначили як митця, а не як артиста. Бо якщо за певними ознаками мене і можна якимось боком притулити до шоу-бізнесу, та маю принципову відмінність. Я – вчитель, хай і не напряму викладаю в навчальних закладах, але виховую публіку. Звісно, виховати можна не всіх, а лиш тих, хто сам цього прагне. Але принаймні я даю цей шанс. А не заграю з публікою заради видимого успіху. Знаю, вмію багато штучок з арсеналу Дзідзьо, дозволяю собі провокацію в процесі ведення концертної програми, але стиль має відповідати загальній концепції. З публікою можна загравати, а можна давати нові сенси. Я обрав друге, і вже давно», – каже Сергій Шишкін.

Рідний Володимир завжди займав особливе місце в його творчості. Але, як каже музикант, не можна побудувати «щасливе життя» в окремо взятому містечку, треба бути інтегрованими в процеси, які відбуваються у всій країні. «Своє завдання бачу у тому, щоб  зробити так, аби у нашій суспільній свідомості закріпилося відчуття ексклюзивності, унікальності нашого міс течка, того, що диктує його розвиток на майбутнє. Це – шанс для його виживання. Певні проблиски вони вже є. А коли це стане тенденцією, значить – все робилося не дарма», – говорить митець.

Звання Заслуженого діяча мистецтв Сергій Шишкін не вважає приводом для того, щоб розслабитися і почивати на лаврах. «Хоча, звісно, приємно, – додає музикант. –  Але в якості усвідомлення того, що воно може допомагати в певних організаційних моментах при реалізації наступних задумів і планів. Та наразі маю накопичити достатньо сил, щоб повернутися в свою колію, на створення якої пішло стільки часу. Присвоєння цього звання сприймаю як підтвердження того, що мене чекають – і за це я дійсно вдячний, це мотивує і тримає на плаву».

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × три =