Новини

Заступниця директора Українського інституту книги презентує у Володимирі роман для підлітків

Архів
1 переглядів

Із презентацією роману «Старшокласниця. Першокурсниця» до Володимира завітає письменниця і літературознавця, заступниця директора з розвитку Українського інституту книги Анастасія Левкова. Захід відбудеться 24 березня о 17.00 в книгарні «Є». Модеруватиме презентацію Віталіна Макарик. Вхід вільний.

«Старшокласниця. Першокурсниця» – це підлітковий роман, який увійшов до Короткого списку престижної премії «Дитяча книга року-BBC». Оповідачка роману – дівчина 14-18 років, школярка в маленькому українському містечку, а потім студентка київського вишу, – веде щоденник про своє повсякдення. У цьому віці відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування – передусім у собі, але, врешті-решт, прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою… Тільки все це відбувається не зараз – Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю.

«Я писала «Старшокласницю. Першокурсницю» для підлітків, – каже Анастасія Левкова, – бо вважала, що маю чим із ними поділитися, але з відгуків бачу, що вона великою мірою зачепила й моїх ровесників – усіх тих, чиє дорослішання припало на початок 2000-х років. Книжка показує атмосферу, в якій формувалося те покоління, представники якого потім були активними учасниками двох Майданів і осмислено переживають усі ті події, які нині відбуваються у нашій країні».

Роман Анастасії Левкової буде цікавим не лише підліткам, а й поколінню нинішніх тридцятирічних – сучасників героїні твору. А розмова з авторкою, без сумніву, зацікавить і старшокласників, і студентів, і вчителів та викладачів.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up