Новини

Завдання і виклики дитячої реабілітації

Новини
125 переглядів

Кожна дитина в країні повинна отримувати весь комплекс якісної реабілітації та медичної допомоги. А реабілітаційні послуги мають бути якісні, доступні та безоплатні – така позиція МОЗ.

Актуальні виклики у дитячій реабілітації обговорили на всеукраїнській конференції лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти та інші члени мультидисциплінарних реабілітаційних команд з усіх регіонів України.  Найкращі спеціалісти та експерти з Норвегії, США, Німеччини та Польщі поділились досвідом роботи в мультидисциплінарній команді з пацієнтами різного профілю, провели лекції та воркшопи.

Діти – надзвичайно вразливі пацієнти. Вони потребують не лише ефективного лікування, а й якісної, сімейно-центричної реабілітації, особливо зараз – під час повномасштабної війни. Реабілітація дитини повинна спиратися на сімейно-центричну модель. Відновлення дітей суттєво відрізняється від реабілітації дорослих. Тут важливий комплексний підхід та тісна взаємодія з МОН та Мінсоцполітики.

Концепція розвитку реабілітації, яка нині втілюється, передбачає її доступність максимально близько до місця проживання (тобто в громаді). Для цього в кластерних та надкластерних медзакладах по всій країні створюються сучасні безбарʼєрні реабілітаційні відділення, в тому числі і дитячі.

Наразі реабілітаційна допомога надається дорослим та дітям безоплатно в межах трьох пакетів послуг: це реабілітація в стаціонарних та амбулаторних умовах, а також реабілітація немовлят. Торік держава виплатила понад чотири мільярди гривень медичним закладам за надану людям реабілітаційну допомогу. МОЗ планує посилювати вимоги до медзакладів щодо дитячої реабілітації.

Коментарі
Теги: діти, реабілітація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up