Новини

Збільшення субсидій на придбання твердого палива

Комунальна сфера
365 переглядів

Для того, щоб кожна родина, яка обігріває в зимовий період житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, уряд ухвалив рішення  про суттєве підвищення допомоги на придбання твердого пічного палива.

Так, відповідно до розробленої Мінсоцполітики постанови, запроваджений проект, у рамках якого додаткову фінансову підтримку отримали понад 363 тисячі домогосподарств (понад 278 тисяч – за рахунок коштів держбюджету і ще понад 85 тисяч – за рахунок коштів УВКБ ООН).

Загальна сума додаткових виплат у рамках експерименту становить майже 2,8 мільярда гривень, з них – майже 1,9 мільярда – за кошти держбюджету.

У рамках реалізації спільного з міжнародними партнерами проекту  нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 були збільшені в середньому в чотири рази, а граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо на одне домогосподарство – в 2,3 раза і відтепер може досягати 16 тисяч 234 гривень на рік (раніше він становив 6 973 гривні на домогосподарство на рік).

Розмір субсидії і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Він напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу) оплачує держава або міжнародні партнери.

Якщо родина ще не отримувала субсидію на тверде паливо в 2023 році і звернеться за нею в січні-лютому 2024 році, то  у разі призначення виплата буде здійснена у підвищеному розмірі.

Коментарі
Теги: вугілля, субсидії, тверде паливо
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up