Новини

Збірку пісень видала голова Світової федерації українських жіночих організацій

Культура
233 переглядів
Збірку пісень видала голова Світової федерації українських жіночих організацій

Минулого тижня відбулася важлива історична подія – презентація збірки пісень Лесі Українки, що дбайливо збереженні родиною славетної поетеси, внучатою племінницею – пані Аріадною Бартаї. У пісеннику зібрано 18 народних пісень та одна авторська – «Надія» на вірш видатної літераторки.

Ці пісні Леся Українка берегла та пронесла через усе життя: їх записав  зі слів поетеси в 1913 році, за кілька місяців до її смерті, а в 1917 році видав чоловік – Климент Квітка. Через століття світ побачило нове видання завдяки українській громаді в Угорщині та зокрема стараннями Ярослави Хортяні, що видала та привезла наклад на Волинь, – інформує у фейсбуці голова ВГО «Союз Українок» Ористлава Сидорчук.

«Приємно вітати на Волині, у Луцьку, віцепрезидентку Світового Конгресу Українців, нещодавно обрану голову Світової федерації українських жіночих організацій пані Ярославу Хортяні, яка проводить колосальну роботу в  українській діаспорі в Угорщині та світі з міжнародної адвокації України, з підтримки українців у час війни, у збереженні історії України та її правдивого висвітлення у світі», – інформує пані Ористлава.

Пані Ярослава Хортяні повідомила, що на міжнародному фестивалі книги в Будапешті видавництво зібрало кошти з продажу книг для дітей загиблих воїнів, які вручила зі сцени під час презентації.

Від ВГО «Союз Українок» подякою відзначила вагому працю пані Ярослави та передала подяку для пані Аріадни Бартаї, яка чекає на презентацію збірки в Будапешті.

Коментарі
Теги: ВГО «Союз Українок»
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up