На головну Досліджуємо проблему “Зелений маяк” підтоплює, але його керівники не опускають руки

“Зелений маяк” підтоплює, але його керівники не опускають руки

89

   «Зелений маяк» – громадська організація, яка «виросла» із військово-патріотичного центру «3-й полк». Тепер займається патріотичним вихованням, проведенням рейнджер-таборів, інструктажів для вчителів та учнів шкіл із надання першої домедичної допомоги, турнірів із кіберспорту, спортивних змагань  тощо. У найближчих планах «Зеленого маяка» було облаштування дитячого спортзалу – не для професійних занять спортом, а радше для того, щоб діти могли отримати базові знання й навички з різних єдиноборств й активно та весело провести час, скеровуючи свою невтримну енергію в конструктивне русло. Уже закупили матеріали для ремонту, але навіть не взялися за них: приміщення, де розміщується громадська організація, затопило проривом каналізації. Вчетверте за цей рік.

   Керівник «Зеленого маяка» Руслан Бормовий розповідає: підвальне приміщення багатоповерхівки на Ковельській, 108  – протирадіаційне укриття, у якому «квартирує» «Зелений маяк», – непогано підходить для їхніх потреб і планів. У холодну пору року тут тепло, а влітку – не надто спекотно. Є вдосталь місця для того, аби облаштувати окремі локації для різних занять. Проведена каналізація, стоїть сантехніка. Але цей плюс регулярно перетворюється на мінус: відходи із забитих пожильцями верхніх поверхів труб прориваються через унітази підвального приміщення і затоплюють його із завидною регулярністю. Якщо позаминулого року таке траплялося двічі, за минулий рік – чотири рази, то в цьому році (який ще не закінчився!) теж уже вчетверте. Потім мусять самотужки це все прибирати.

- реклама -

   – Ми вже навіть дамбу з цегли збудували в коридорі, щоб у випадку затоплення все це не йшло в навчальні класи, – зауважує Руслан Бормовий. – Але це не рятує. Як затопило, до туалету доступу немає, запах жахливий, до роздягальні добратися не можемо. Там, де діти перевдягаються і залишають свою форму, теж все затоплено. Навчальні класи вберегли, але під стіною вода просочилася в тир, де підлога покрита лінолеумом. Це і незручності, і збитки. А головне – неможливість робити щось далі і втілювати задумані плани.

     Зараз у приміщенні проводяться заняття кадетів ВПЦ «Третій полк», які планують пов’язати своє майбутнє з професійною армією. Серед його випускників, до речі, 60 майбутніх офіцерів, які здобувають фахові знання у різних підрозділах. Є тир, у якому можна не просто постріляти по мішенях, а зайти у «таємну кімнату» – затемнене приміщення, де, за легендою, ховаються терористи, і «зняти» їх зі зброєю та ліхтариком. Спробувати свої сили тут можуть усіх охочі. Мали облаштвувати інші приміщення, уже навіть прийшли з торбами шпалер, клею і фарби, але зараз не беруться за роботу, бо невідомо, чи буде в ній сенс, якщо в будь-який момент свіженький ремонт може затопити, поховавши усі плани.

   А планів у ГО «Зелений маяк» дуже багато, розповідає Руслан Бормовий. Зокрема, на «низькому старті» створення молодіжного простору міста «Вершина». Там має бути кіберклуб, в якому діти зможуть проводити час, граючи у командні спортивні комп’ютерні ігри і «прокачуючи» навички побудови тактики, стратегії та командної роботи; спортзали для молодших і старших школярів, де б вони могли потренуватися в різних видах єдиноборств під керівництвом досвідчених інструкторів; невеличка бібліотека. Середовище хотіли облаштувати сучасне і невимушене – з кольоровими кріслами-мішками і піддонами замість простих парт і стільців. Тут планували також проводити курси першої домедичної підготовки і заняття для дітей з основ бізнесу, політики тощо. Через проблеми з приміщенням змушені поставити його реалізацію на паузу.

   Проблеми ці стаються з вини мешканців квартир, які проживають поверхами вище і забивають каналізацію різним непотребом, пояснює Руслан. Зверталися із ними до УЖК, працівники якої кілька разів пробували допомогти – прочищали каналізацію, ставили додаткові клапани, робили інші маніпуляції, але все одно ефекту це не дало. Оглядав проблемне місце й заступник міського голови Андрій Гудим. Зійшлись на тому, що дієвим варіантом могло б стати облаштування окремого стояка для жителів будинку, але не факт, що вони погодяться на це.

   «Можливо, варто підшукати й інше приміщення, але іншого достатньо просторого, в якому було б тепло взимку, й оренда була недорога, бо ми некомерційна організація, наразі не знайшли», – пояснює Руслан.

   Власне комфортне «житло» для громадської організації, надто ж тієї, яка працює з дітьми і молоддю – не розкіш, а необхідна умова для того, щоб якісно організовувати й проводити різноманітні заходи і втілювати намічені плани.

   Втім, навіть тимчасово лишившись без повноцінного приміщенні, інструктори й керівник ГО «Зелений маяк» не сидять, склавши руки. Хочуть в цьому навчальному році відродити докарантинні змагання серед шкіл міста «Юний захисник України», провести баскетбольний турнір по формі NBA, в організації якого погодився допомогти чемпіон України з цього виду спорту, а також кібертурнір. На наступний рік планують дитячу Лігу чемпіонів для кіберспортсменів, а влітку мають задум провести кібертурнір чемпіонату світу з футболу паралельно до того, як він відбуватиметься наживо. Діти спробують зіграти ті ж матчі, які грають професійні команди спортсменів на полі, занурившись в атмосферу ЧС. І якщо вдасться розв’язати найнагальнішу, «житлову» проблему, все це втілюватиметься значно жвавіше й ефективніше.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісім + вісімнадцять =