Новини

Земля може перейти громаді: як людям не втратити права на свої паї

Новини
439 переглядів

Якщо у вас або у ваших родичів є на руках сертифікат на земельну частку (пай), негайно потрібно діяти, аби земля після 1 січня 2025 року не перейшла громаді.

Адже сам сертифікат не є підтвердженням права власності на ділянку і не встановлює її меж. Для оформлення права на землю потрібно цей сертифікат замінити витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку. Про це наголосили у відділенні Нотаріальної палати України у Волинській області.

«Статтею 13 Закону України від 5 червня 2003 року «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» встановлено правило, що у випадку, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки», – кажуть фахівці нотаріату.

Що ж робити, аби реалізувати свої права власника сертифіката на земельну частку (пай), та оформити право власності на землю? Для цього потрібно:

подати до сільської (селищної) ради, на території якої розташована земельна частка (пай), заяву про передачу у її власність та надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної в натурі (на місцевості);

звернутись до землевпорядної організації, щоб розробити проєктну документацію із землеустрою та встановлення меж ділянки;

звернутись до центру надання адміністративних послуг із заявою про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номеру;

звернутись до відповідної місцевої ради, щоб затвердити розроблену проєктну документацію із землеустрою та оформити земельну ділянку у власність;

звернутися до центру надання адміністративних послуг, нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на сформовану земельну ділянку. Результат – витяг про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Якщо ж право на земельну частку (пай) і відповідний сертифікат належить померлій особі, таке право необхідно спочатку успадкувати. В такому разі у відділені Нотаріальної палати України у Волинській області радять звертатися із відповідним сертифікатом та свідоцтвом про смерть власника сертифікату до нотаріуса для отримання повної і всебічної консультації щодо порядку спадкування та отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну частку (пай). Далі ж із таким свідоцтвом та сертифікатом спадкоємець повинен звернутись до відповідної сільської (селищної) ради, на території якої розташована земельна частка (пай), та виконати дії, які вказані вище у наведеному алгоритмі.

Коментарі
Теги: право власності, сертифікат на земельну частку
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up