Новини

Жемайтійська писемність і Свято пісні: план культурних заходів на 2024 рік склали у Расейняї

Культура, Міста-партнери
267 переглядів

На засіданні ради культури Расейняйського муніципалітету проговорили план культурних подій. Одним із пунктів розглянули підтримку ініціативи, аби оголосити 2024-й Роком Жемайтійської писемності і провести ряд заходів.

Старожемайтійська мова вважається однією із автентичних мов Литви, вона набула особливого значення, коли в ХІХ столітті Жемайтія стала центром литовського культурного відродження, тоді ж була розроблена Жемайтійська писемність. Звісно, в період радянської окупації вона потрапила під переслідування й повернулася до життя лише після здобуття Литвою незалежності. Святкування Року Жемайтійської писемності на національному рівні дасть повштовх до її відродження.

Члена ради культури Расейняя привітали цю ідею, однак зауважили, що зв’язок їх повіту із Жемайтією є радше історичним, ніж соціокультурним, тут практично немає носіїв жемайтійської мови. Відтак запропонували запросити представників культурного товариства Жемайтії до культурних, освітніх установ і організацій для презентації та відродження жемайтської мови, організації конференцій, семінарів, навчання та інших заходів, пов’язаних з цією писемністю. Також обговорили відзначення 20-річчя членства Литви у ЄС та НАТО, 100-річчя Свята пісні та інші важливі дати.

Коментарі
Теги: Жемайтійська мова, Литва, Рада культури, Расейняй
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up