Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Журналісти вивчали стратегію розвитку ОТГ у Зимному й Устилузі

Архів
5 переглядів

На Володимирщині у вівторок гостювали представники провідних волинських ЗМІ . Прес-тур для  них організував обласний підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування».

Гості ознайомилися із стратегіями розвитку Устилузької та Зимнівської  об’єднаних громад, котрі стали піонерами децентралізації. За словами експерта центру Олени Кузьмич, на Волині вже функціонує 39 ОТГ, до кінця року має  утворитися ще одна. Адже об’єднання надає громадам ряд переваг,  ОТГ прирівнюється до міста обласного значення та ще й отримує певний фінансовий «посаг» від держави.

У прикордонному містечку  журналісти спілкувалися із заступником міського голови Світланою Дубицькою, котра розповіла, як тут розробляли стратегію майбутнього, про допомогу у цім польських колег. Пояснила, як визначалися із стратегічними та операційними цілями громади, визначали пріоритети. А також розказала про реальні переваги і результати об’єднання для кожного, у тім числі, найвіддаленішого села. Проілюструвала розповідь цифрами, що свідчать про більше надходження коштів та рівномірне їх розподілення, завдяки чому проведено оптимізацію закладів освіти, капітальні ремонти у всіх школах громади, у закладах культури, ремонтуються дороги, розв’язуються багато інших, важливих для людей  проблем. Відповідаючи на запитання журналістів, пані Світлана розповіла і про проблеми у реалізації стратегії громади, зупинилася, зокрема на тому, що інвестиційній привабливості земель заважає те, що за законодавством, місцева влада не має права розпоряджатися землею, що за межами населених пунктів.

Зацікавив журналістів, серед яких переважала молодь, виступ керівника Устилузького молодіжного об’єднання Віктора Вавринюка. Ця громадська організація вже встигла зробити чимало цікавих справ. Віктор розповів про дитячі свята, які влаштовують, про проект, завдяки якому у співпраці з партнерами вдалося облаштувати  й благоустроїти джерело у селі Тростянка.

Гості ознайомилися із експозицією єдиного у світі музею видатного композитора Ігоря Стравінського. Журналісти 12-го телеканалу відвідали сесію Устилузької міської ради.

У Зимному про пріоритети стратегії розвитку, яка зараз виставлена на обговорення жителів громади, розповіли її голова В’ячеслав Католик та радник, директор школи Юлія Степанюк.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up