На головну Досліджуємо проблему Житло людина купує очима

Житло людина купує очима

369

   Продаж будинків, квартир, земельних ділянок, обмін, найм житла – усі ці послуги ось уже 25 років поспіль володимир-волинцям надає найстаріше у місті агентство нерухомості «Надія» на вулиці Шевченка, яким керує Микола Дмитрук, а також шість років уже працює ELITGROUP, що на вулиці Ковельській – його директор Дмитро Васьків представник нової генерації, він є сертифікованим ріелтором АСНУ (Асоціації спеціалістів з нерухомості (ріелторів) України).  Говоримо із ними про принципи та особливості їхньої роботи, ситуацію на ринку нерухомості.

Микола  ДМИТРУК:  завжди  є  дві  ціни

- реклама -

   По всій Україні на вторинному ринку щомісяця житло падає в ціні. Особливо там, де іде будівництво. А ті,що поїхали першими на заробітки в Італію-Португалію, вже купили по дві-три квартири. Зараз притихли.
   Однокімнатне помешкання колись продавав у панельних будинках військового містечка за 29-30 тисяч доларів. Зараз за цю суму можна купити добротну трикімнатну квартиру в цегляному будинку. Однокімнатна у військовому містечку тепер коштує 13-14 тисяч умовних одиниць, а максимальна ціна на таку 21-22 тисячі. В районі швейної фабрики, на Драгоманова 35А, однокімнатна квартира площею 50 квадратних метрів, тобто така, як звичайна двокімнатна, з євроремонтом, автономним опаленням, недавно продана за 23 тисячі у.о.
   Ціни стали падати, коли піднявся долар. Але і зараз є різна ціна. Адже є «Запорожець» і є «Мерседес», і обидва їдуть. 13-14 тисяч доларів просять і за двокімнатну квартиру у військовому містечку в панельних будинках чи за «хрущовку» без ремонту, з прохідними кімнатами, маленькою кухнею. А так ціна на двокімнатні 25-26 тисяч у. о, але у новому будинку, з автономним опаленням, євроремонтом, з великою площею, може коштувати і 35.
   Людина, яка хоче продати, часом не може розібратися, чому така чи інша ціна. Приміром, клієнтка не зрозуміла, чому її двокімнатну квартиру на Князя Василька, 3, у будинку, що примикає до готелю, оцінили у 20 тисяч доларів, а таку ж по сусідству – у 40. Але ж в сусіда квартира вікнами на площу, та ще й під магазин, а у неї вікна – на ринок. Впливає на ціну абсолютно все: наявність грибка, які сусіди, чи нема серед них наркоманів або п’яниць.
   Коли продаємо квартиру, кожну оглядаємо, фотографуємо і кажемо реальну суму. Бо є дві ціни: за яку хочуть продати і за яку продається. Найбільш ходове нині двокімнатне помешкання. Трикімнатного купувати не дуже хочуть через дорогі комунальні послуги.
   За моїми спостереженнями, на вторинному ринку ціна ще впаде. А на нове житло – підніметься. Що цікаво, у Турійську, у Любомлі, де немає газу, квартири дорожчі. Тому що попит є, а будівництво не ведеться. Дешевші квартири у Нововолинську, Червонограді. У нас щось середнє між Ковелем і Нововолинськом.
   Як правило, за оренду житла зараз просять сто доларів плюс комунальні. Але зняти квартиру в місті проблема, бо багато військових, митників, працівників птахофабрики. Зараз приїхало з Вінниці 200 будівельників, які біля Верби працюють на об’єкті «Епікуру».
   Клієнт, який хоче продати чи купити, іде в агентство, бо хоче мати гарантію, що квартира нормальна, не під заставою. Ми оглядаємо об’єкт, перевіряємо, чи в порядку документи. Нам допомагають у продажу міста-сусіди, а ми – їм, бо покупців нині мало.Перевіряємо і прописку, і сплату компослуг тощо. У день продажу контролюємо навіть обмін купюр (якось попались стодоларові, на яких висвітився напис «хабар»). Всі агентства переважно беруть два відсотки від ціни продажу. З клієнтами стараємося бути чесними.
   На вторинному ринку вулиця Ковельська котирується краще, ніж Луцька. На самій Ковельській стараються купити не хрущовку, а квартиру поліпшеного планування. Це будинки №№ 100, 104, 106, 108, 113.
   Можна купити за 36, а продати за 20. У домі, побудованому «Яровицею», за однокімнатну клієнт хоче 17 тисяч – там тільки вікна і двері, немає ні штукатурки, ні автономного опалення. Ніхто цієї суми йому не дає.

Дмитро  ВАСЬКІВ:  пік  найнижчих  цін  уже  пройдено

   У Володимирі почав працювати під час обвалу цін. Почався він десь з 2008 року. До того були найвищі ціни, коли однокімнатну квартиру продавали за 30 тисяч доларів, двокімнатну – за 50. Я вже це не застав.
   Вважаю, що пік найнижчих цифр ми уже пройшли, зараз ціна пішла вверх. Їжджу на з’їзди ріелторів, де обговорюємо ситуацію на ринку нерухомості. За даними нашого відділу аналітики, у цьому році на вторинному ринку в середньому ціни на нерухомість зросли на 20 відсотків.
   Залежно від району, нормальна однокімнатна квартира у нашому місті коштує від 10 до 16 тисяч доларів, на вулиці Драгоманова в новобудові – максимум до 18, але такі майже не продаються. Для чого їх брати, якщо двокімнатна в старому будинку від 12 тисяч у.о?
   У нас дуже висока ціна за оренду. Птахофабрика залучає своїх спеціалістів з інших міст – не має, де поселити. Плюс військова бригада. Не всі приїжджі військовослужбовці хочуть жити в казармах.
   Нині вигідніше купляти житло. Меншої від 10 тисяч доларів ціни за однокімнатну не знайдеш. А мінімальна оренда – сто доларів у місяць плюс комунальні. Тобто якщо ти здаєш житло, маєш мінімум десять відсотків у місяць від ціни продажу. Це не поганий дохід, ще й власність лишається.
   Непорядні люди трапляються як серед орендарів, так і серед орендодавців. Квартирантів треба дуже ретельно підбирати, відразу брати у них оплату за перший і останній місяці. Бажано, щоб договір оренди вів або кваліфікований ріелтор, або юрист, який би міг врахувати всі підводні камені. Ми укладаємо договори, де прописуємо всі важливі для вас моменти.
   Мої клієнти – найкращі. Щоб не було ніякої плутанини, людям все треба пояснити спочатку. Для мене важливо добре виконати свою роботу, зробити те, що я клієнту пообіцяв. Та й у нашому місті не можна обманювати. Воно дуже маленьке. Маємо персональний підхід до кожного клієнта. Є люди, яким треба допомогти. Деколи продають нерухомість, бо сталась біда, потрібні гроші на лікування – тоді можемо йти на поступки. Часом, так би мовити, і на громадських засадах доводиться працювати.
   За дослідженнями Асоціації ріелторів України, середньостатистичний українець купує за все своє життя 1,2 об’єкта. Треба знайти до кожного підхід, щоб людина лишилась задоволеною, бо це на все життя! Завжди стараюсь клієнту порадити щось відповідно до його потреб.
   Як продавець нерухомості торгую найперше своїм іменем. Завжди орієнтуюсь на американську систему – кращого ринку ріелторських послуг від їхнього немає, він працює з 1800 року. Щоб стати ріелтором, треба 20 років відпрацювати помічником і тільки тоді отримаєш сертифікат. У США без ріелтора укладається лише 10 відсотків угод.
   Якщо ви зараз думаєте, чи купляти квартиру, то, коли маєте кошти хоча б на однокімнатну, це варто робити. Бо, на мою думку, ціна на нерухомість піде вверх. І вся наша ріелторська спільнота, яка тримає руку на пульсі, каже, що ринок дорожчатиме. Живемо в такий час, що прогнозувати дуже важко, але вважаю, що і в нашому місті нерухомість в ціні не буде падати. Зростання ціни точно почнеться, якщо банки розпочнуть під хороший процент надавати кредити для молодих сімей. Саме українці з 2014-го у Варшаві підняли ціну на нерухомість на 30%. У моїй практиці було, що наші співвітчизники купили на околиці Варшави за 50 тисяч доларів однокімнатну квартиру, на початку літа вона вже коштувала 100, тепер – 130.
На ринок нерухомості впливає все, навіть просто хороші ОСББ. Є голови, які люблять свої будинки і гарно впорядковують прибудинкову територію і під’їзди. І це додає більшу ціну цілому будинку. Людина ж купляє очима. Ти побачив і вже розумієш – так, я тут хочу жити.
Світлана КОШИРЕЦЬ.
   Ось такими, у дечому з різними прогнозами, бачать ринок нерухомості представники місцевих агенцій нерухомості. А за даними державної служби статистики,у третьому кварталі 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року ціни на квартири в Україні на первинному ринку зросли на 6,4%, на вторинному – на 11,8%.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 5 =