На головну Новини Життя за дзвінком і з віршами Євдокії Дудко

Життя за дзвінком і з віршами Євдокії Дудко

143

Найстаршою жителькою Володимира-Волинського є Євдокія Дудко, яка 16 лютого цього року відсвяткувала свій 105-річний ювілей.

Народилась вона у 1915 році на Донеччині, здобула освіту у Слов’янському педучилищі, а розпочала вчительську діяльність у місті Краматорську у 1934 році. У  цьому ж місті Євдокія вийшла заміж та народила доньку, там же застала її  війна, що змусила разом з дитячим будинком, де працювала, покинути рідні краї та відбути у далеку евакуацію – у місто Прокопівськ, що в Західно-Сибірському краю.

- реклама -

Коли від фашистів звільнили Полтаву, жінка повернулась у місто Лохвиця, де працювала в дитячому садочку. Її чоловік, Андрій Іванович, за фахом теж вчитель, але пройшов усю війну у званні капітана-артилериста. Після перемоги 1945 року чоловік забрав  дружину на лікування у Німеччину,  де він служив. Через два року Дудки повернулася в Україну, у місто Володимир-Волинський. Тут Євдокії Якимівні одразу запропонували роботу у восьмирічній школі, згодом перевели у жіночу. На вчительській роботі залишалась аж до виходу на пенсію у 1985 році.

Вона дуже любила дітей і намагалась якомога краще доносити до них знання та розширювати їх кругозір. Для цього Євдокія складала для школярів дидактичні вірші за програмними темами та для розвитку їхньої цікавості на уроки читання та виховні години. На жаль, ці її творчі доробки не збереглись. Поезія рятувала жінку від пекучого відчуття самотності, що з’явилось  після смерті коханого чоловіка. Вірші будили її ночами. Бувало за ніч Євдокія могла написати один, а то і більше.  Уже видано дві її книги – «Все життя прожила за дзвінком» (презентована у жовтні 2012 року) та «Спогади» (презентація відбулась у вересні 2014-го). У творчому процесі знаходиться третя книга, що має назву «Учитель». Загалом Євдокія Якимівна написала вже більше трьохсот віршів. Зараз, щоправда,  робить це не часто, здоров’я не дозволяє.

Напередодні Дня міста до Євдокії Дудко вчергове завітав заступник начальника управління соціального захисту населення міськвиконкому Володимир Коломий, який з нагоди свята привіз довгожительці солодкий подарунок і захисну маску (на знімку). Він висловив їй побажання міцного здоров’я, хорошого настрою на щодень та реалізації усіх її задумів і мрій.

 

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 1 =