На головну Інтерв'ю Зі спеціалізованої школи-інтернату – в ліцей

Зі спеціалізованої школи-інтернату – в ліцей

267

   В минулому номері газети ми писали про два рішення, прийняті обласною радою щодо спеціалізованої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки». Аби з’ясувати, як вони вплинуть на діяльність закладу, звернулися за коментарем до директора школи Валентина Вірковського.

   – Відповідно до одного з рішень, спеціалізована школа-інтернат «ЦОСПП» стає ліцеєм «Центр освіти». Чи спричинить це якісь зміни у структурі школи?

- реклама -

– Хочу підкреслити, що це перейменування, а не реорганізація. Відповідно, хоч офіційно ми тепер і називатимемося інакше, але й далі функціонуємо як заклад загальної середньої освіти і зберігаємо за собою всі освітні ланки – від перших до одинадцятих класів. Уже з цього року спостерігаємо зростання кількості дітей у базовій школі, тобто в п’ятих-дев’ятих класах, на наступний рік матимемо повнокровну старшу школу. Загалом заклад зараз розрахований на 25 класів-комплектів. За нашими прогнозами, усі вони, як і цього року, так й на наступний рік будуть набрані, кількість дітей буде на рівні цьогорічної – 610 учнів.

   – У рішенні обласної ради йдеться про забезпечення роботи тепер уже ліцею як загальноосвітньої школи  з припискою – «без дошкільного відділення». То що буде з садочком?

– Процес виведення дошкілля зі структури закладу був неминучим. Але це не значить, що садочка не буде в принципі. Очікується процес передачі його міському управлінню освіти. Ми зі свого боку ретельно готуємося до цього – проводимо інвентаризацію, оптимізували штатний розпис тощо. Постараємося, щоб дошкільний заклад повністю зберігся. Чи він буде приєднаним як структурний підрозділ до якогось із міських садочків, чи на його базі буде створена окрема освітня одиниця – це вже вирішуватиме місто. Але ми і далі розглядатимемо його як базовий заклад для формування перших класів нашої школи.

   – Також депутати прийняли рішення про приєднання Сенкевичівської школи як окремого структурного підрозділу вашого закладу.

– Для нас це рішення не дуже просте в частині реалізації того, чого від нас чекають у перспективі. Щоб зробити цей структурний підрозділ конкурентоспроможним за якістю освіти та результатами навчання, створити інклюзивне середовище, відкривши двері для різних категорій дітей, треба багато зробити – підготувати кадри, поліпшити навчально-матеріальну базу. Більшість приміщень збережені в нормальному стані, хоча й «кульгають» в плані енергоощадності. Щоправда, з одним є проблема, яка вимагає негайного втручання. Десь треба механізувати процеси в їдальні, оптимізувати систему теплопостачання, але це вже поточна робота.

Це загальноосвітня школа, з 1 по 11 клас, правда, цього року немає 10 класу – поспішили випустити учнів, нових не набирали. Загалом тут навчається 94 дитини. Думаю, все у нас з ними має скластися добре. Додамо чогось свого – зокрема, будемо впроваджувати свій принцип рівних можливостей і для навчання, і розвитку дітей. Бо розвивальної складової тут трохи не вистачає.

Днями мав зустріч з селищним головою Сенкевичівки. Досі у місцевої влади зі школою-інтернатом було мало точок дотику, ми ж хочемо розширити співпрацю, адже заклад працює насамперед в інтересах місцевої громади, для задоволення її потреб.

   – Новий структурний підрозділ знаходиться за майже 80 кілометрів від «батьківського» навчального закладу. Як плануєте комунікацію між ними? Чи залучатимете тутешніх педагогів для викладання там?

– Можливо, на початковому етапі й долучатимемо наших спеціалістів, але взагалі налаштовані на те, щоб зберегти і вдосконалити кадровий потенціал на місці. Звісно, співпрацювати будемо, і не лише у вчительському колективі, а й в учнівському. Оце був у школі, запросив одинадцятикласників до нас – незабаром влаштуємо екскурсію, діти побачать, як ми працюємо, як у нас все організовано. Маю сподівання, що все у нас складеться добре.

 

Із запитанням про те, що чекає на дошкільне відділення закладу, звернулися до начальника управління освіти, молоді й спорту міськвиконкому ВячеславаПетрука:

Оскільки садочок переходить у міське підпорядкування, то плануємо звернутися до обласної ради з проханням, щоб нам з 1 січня передали в оренду, як й домовлялися раніше, за гривню на рік, приміщення, яке використовувалося під дошкільне відділення, щоб могли  там відкрити міський ДНЗ. Попередньо домовилися про збереження штату, щоб людей, які там працювали, не звільняти, проглядаємо штатні розписи. Готуємо запит на розгляд бюджетної комісії, скільки коштуватиме утримання закладу в 2019 році, тобто опрацьовуємо такі робочі моменти. Але поки що це плани, для реалізації яких чекаємо насамперед рішення обласної ради.

З юридичної точки зору, це буде припинення роботи дошкільного відділення як структурного підрозділу «ЦОСПП» і створення нового ДНЗ. Тому директор муситиме попередити батьків, що з 1 січня садочок перестає існувати. Але по суті він не зникає. Щоправда, дошкільний заклад працюватиме виключно для міських та дітей з тих ОТГ, які погодяться на відшкодування витрат на надання освітніх послуг.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 + чотири =