Новини

Зіграв мелодії Перемоги оркестр 14-ОМБР, а вранці військові вже вирушили в АТО

Архів
21 переглядів

З молебню за усіма полеглими під час найкривавішої війни в історії людства, розпочались урочистості з нагоди відзначення 72-ї річниці Дня Перемоги у Володимирі-Волинському. Після покладених квітів до підніжжя обеліска Слави  та дошки пам’яті учасникам АТО, усі, хто зібрався цього дня на площі Героїв, а це – ветерани війни та праці, воїни-інтернаціоналісти, представники міської влади, громадських організацій та небайдужі містяни, рушили до КМЦ, де відбувся святковий концерт «Юність, обпалена війною».  

Невблаганний час все частіше забирає свідків тих буремних подій, які понад 70 років тому розгорнулись на теренах України. Щороку відходять у Вічність ті, кому в роки війни довелось добряче «понюхати пороху» – приміром у Володимирі-Волинському залишилось у живих лише семеро ветеранів УПА та десять фронтовиків. Попри поважний вік, вони щороку, поки ще є сили, приходять на міські урочистості з нагоди Дня Перемоги та охоче відгукуються на запрошення навчальних закладів зустрітись із учнями та студентами та поділитись своїми болючими спогадами, аби молоде покоління ніколи не забувало подвиг їхніх дідів.

У залі  КМЦ від імені міської влади сивочолих ветеранів привітав заступник міського голови, секретар міської ради Олег Свідерський,  зазначивши, що наслідки страшної війни, більшість кривавих боїв якої точились саме на українських землях, відчуваються і досі, адже ледве не в кожній родині були загиблі та поранені. За різними оцінками, упродовж Другої світової війни полягло від 8 до 12 мільйонів українців. – зазначив представник міської влади, який разом із першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком вручив кільком десяткам ветеранів премії та квіти.

З вітальним словом виступили також голова міськрайонної організації ветеранів війни та праці Володимир Сєдой і помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч, який вручив нагороди від нардепа окремим ветеранам. Музичним подарунком стали виступи місцевих аматорських хору «Мужність», тріо «Володимирські козаки», хору «Пам’ять», ансамблю «Музиченьки» та інших. До сліз зворушив виступ учасниці народного аматорського театру РБК Анжели Потапової з віршем «Жінко, чого ви плачете?».

Після закінчення концерту ветерани мали нагоду відвідати історичний музей ім. О.Дверницького та оглянути постійно діючу експозицію, присвячену подіям Другої світової війни на Володимирщині. А вже пообідді на містян чекав ще один подарунок – концерт духової музики, який відбувся просто неба на сходах КМЦ. Патріотичними  мелодіями тішили оркестр «Арсен» разом із зведеним муніципальним оркестром та 14-ї ОМБр, який наприкінці двогодинного дійства виконав зворушливу композицію «День Перемоги». Після привітань військовослужбовці повідомили, що вже зранку наступного дня вирушають у зону АТО. Глядачі проводили їх зі сцени бурхливими оплесками та вигуками «Дякуємо!».

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: 14 ОМБр, військові, День перемоги, оркестр, Тетяна Ізотова
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up