Новини

Зменшено мобілізаційний вік з 27 до 25 років

Війна, Лайфстайл, Новини
264 переглядів

В Україні набув чинності закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 років до 25 років. Крім того, міноборони отримає доступ до даних про громадян із різних держреєстрів.

Майже через рік після ухвалення у травні 2023 року закону про зменшення граничного віку перебування призовників на військовому обліку в Україні з 27 до 25 років його підписав президент Володимир Зеленський. Закон, який набрав чинності 4 квітня, передбачає, що всіх чоловіків віком з 25 років, визнаних придатними до служби, тепер також можуть мобілізувати.

Водночас президент підписав закон, який дозволяє міністерству оборони отримати дані про громадян віком від 17 до 60 років із різних державних реєстрів: податкової служби, МОЗ, мін’юсту, МВС, ЦВК, державної міграційної служби та інших відомств. Вся відповідна інформація має бути систематизована і міститися в електронному кабінеті військовозобов’язаного.

Також закон покликаний спростити отримання статусу учасника бойових дій. Зокрема, має з’явитися можливість оформити його на підставі довідки в електронному вигляді про безпосередню участь особи у захисті держави.

Іще одним нововведенням стало скасування статусу “обмежено придатний” до військової служби. Закон зобов’язує чоловіків, яких було визнано обмежено придатними до військової служби, пройти повторний медичний огляд протягом дев’яти місяців. Лікарська комісія має визначити, до якої саме категорії віднести людину – “придатний” або “непридатний” до військової служби. Цей закон набирає чинності 4 травня 2024 року.

Екскомандувач Десантно-штурмових військ України, полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Іван Якубець вважає ухвалення законів свідченням того, що “українська влада нарешті усвідомила: якщо йдеться про подальше існування країни, то тут вже не до популізму”. За його словами, Збройні сили України зараз потребують якнайшвидшої доукомплектації, адже мобілізовані новобранці не готуються до служби за кілька тижнів.

Коментарі
Теги: зміни, мобілізація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up