Новини

Зміна критеріїв визначення підприємств важливими для економіки

Лайфстайл, Новини
108 переглядів

 У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України внесли зміни до критеріїв для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки. Відповідність їм стає підставою для подальшого бронювання військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час. 

Зміни стосуються тих критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності. Відповідний  наказ набув чинності 17 травня.

Відтепер підприємства, установи і організації, задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, мають відповідати одному з двох критеріїв.

Перший з них – бути виконавцем чи співвиконавцем: держконтракту з державним замовником у сфері оборони щодо виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг або договору щодо виробництва товарів оборонного призначення за рахунок коштів інших позабюджетних джерел, не заборонених законодавством України.  При цьому такі  товари обов’язково мають бути поставленими до частин ЗСУ та інших військових формувань. Незалежно від джерела фінансування, понад 50% від загального обсягу виробництва підприємства мають складати товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

Другий  критерій – отримання фінансову державну підтримку у вигляді грантів згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони (Brave1.

Перший з цих критеріїв об’єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи позабюджетні джерела фінансування. А другий дає можливість отримати підставу для бронювання компаніям, які знаходяться на стадії розробки свого продукту у сфері ОПК.

 

Коментарі
Теги: важливі в економіці, Підприємства
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up