Новини

Зміни щодо вдосконалення пенсійного законодавства

Архів
66 переглядів

30 квітня набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”.

Законом передбачено, зокрема можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці.

Умови призначення дострокової пенсії: особу звільнено з роботи з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників;  на день звільнення особи з роботи їй залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”; особа зареєструвалася у державній службі зайнятості та для неї відсутня підходяща робота; особа набула  повний страховий стаж  (чоловік – 35 років, жінка – 30).

Також за півтора року до досягнення пенсійного віку право на пенсію мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я. Право на таку пенсію надається таким особам за наявності повного страхового стажу: у чоловіків – 35 років, у жінок – 30. Порядок їх призначення визначитьуряд.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up