Новини

Зміни щодо військової служби капеланів

Архів
93 переглядів

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України щодо служби військових капеланів.

Зокрема, пункт 13 після абзацу третього цього положення доповнюється абзацом такого змісту: “Кандидати на зайняття посад військових капеланів повинні відповідати вимогам статті 7 Закону України “Про Службу військового капеланства”.

Згідно зі змінами, до військових звань осіб офіцерського складу юридичної, медичної та капеланської служб, які мають відповідну освіту та займають відповідну штатну посаду, додаються слова “юстиції”, “медичної служби”, “капеланської служби”. Військовослужбовці, які займають посади капеланів, призначаються на посади і переміщуються по службі виключно в межах посад Служби військового капеланства, а призначення на посади та звільнення здійснюється за погодженням з начальником  цієї служби.

Також передбачається, що звільнення капеланів з військової служби здійснюється з підстав, передбачених частиною п’ятою статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу. А звільнення у зв’язку з відкликанням мандата на право капеланської діяльності – за поданням начальника Служби військового капеланства.

Витяги з наказів про звільнення капеланів з військової служби надсилаються до відповідних керівних центрів (управлінь) релігійних організацій, якими передавався мандат священнослужителю на право здійснення  такої діяльності.

Особи, які проходили військову службу на посадах капеланів та звільнені з   неї, у п’ятиденний строк після виключення зі списків особового складу частини зобов’язані прибути до районних (міських) центрів комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік за місцем проживання.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up