Військовозобов’язані працівники підприємств, які надають електронні комунікаційні або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їхньої інфраструктури, що визначені Мінцифри критично важливими для економіки в особливий період у сфері цифровізації, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Відповідні зміни уряд вніс постановою № 555, яку опублікував 17 травня.
Зокрема, абзац 1 п. 7 Порядку доповнено нормою, що підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для потреб військових формувань (крім Збройних сил), утворених відповідно до законів України, можуть подати список до Мінцифри, якщо йдеться про ті, які надають електронні комунікаційні та/або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їхньої інфраструктури.
Змінено також норму абзаців 7 та 9 п. 7, які раніше стосувалися лише бронювання в паливно-енергетичному комплексі. Так, військовозобов’язані працівники підприємств, які надають перелічені електронні послуги, підлягають бронюванню незалежно від звання, віку та військово-облікової спеціальності.
До підприємств, які надають такі електронні комунікаційні послуги, не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, зазначені в абзаці 8 пункту 7. Зокрема, норма про те, що кількість тих, хто підлягає бронюванню, повинна становити 50% відсотків кількості військовозобов’язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.
Крім того, введено норму, за якою Мінцифри проводить перевірку повноти заповнення списку, наданого обґрунтування, а також дотримання вимог щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, та у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання списку подають його на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).