Новини

Зміни у місті повинні починатися «знизу»

Архів
4 переглядів

«Якісні зміни у міських просторах»воркшоп під такою назвою відбувся минулого тижня у хабі «Creative studio». У заході, який відбувся в рамках проекту «Київський діалог», взяли участь місцеві громадські активісти та представники влади, котрі мали нагоду перейняти досвід поліпшення міського простору від одного з найвпливовіших львівських урбаністів Олександра Шутюка.

Фотограф та блогер Олександр Шутюк – дизайнер за освітою, який поступово перетворився у громадського діяча та урбаніста, керуючись великим бажанням змінити рідне місто на краще. Викладав певні свої ідеї та ескізи у соціальних мережах і деякі з них отримали велику підтримку містян. Олександр розповів, які саме зміни у міських просторах Львова вдалось втілити завдяки ініціативі «знизу». Небайдужість  та згуртованість містян втілились у створенні мікроскверика на «острівку безпеки» посеред жвавої вулиці Городецької, було також озеленено Музейну та Галицьку площі та ще ряд вулиць.

У Львові, так само, як і більшості міст України, влада досі не надто переймалась озелененням, нищачи подекуди те, що є і не закладала кошти на щось нове, зазначив спікер воркшопу. Тож за ініціативи громадських активістів, львів’яни самі збирали кошти на нові дерева та їх висадку, перераховуючи гроші на спеціальний рахунок. Завдяки такому спільнокошту у місті з’явились оригінальні зелені насадження в дерев’яних та бетонних тумбах із затишними лавочками та підсвіткою, а влада, побачивши результат, охочіше почала виділяти кошти на озеленення та подібний благоустрій.

У другій частині воркшопу учасники навчального заходу разом із гостем зі Львова пройшлись центральною частиною міста аби на власні очі побачити, що потрібно змінити у міському просторі Володимира. Як зауважив Олександр Шутюк, у нашого міста є потенціал, який потрібно правильно розвинути, а серед об’єктів, які варто змінювати в першу чергу, виділив площу Героїв. Цей міський простір, на думку урбаніста, має бути більш затишним, аби людина тут відчувала себе людиною, а не мурашкою.

Своїми ідеями із львівським фахівцем поділились місцеві активісти Григорій Гороть та Андрій Гнатюк, котрі також мають своє бачення поліпшення міського простору Володимира. Загалом учасники воркшопу залишились задоволені від набутих знань, а заступник міського голови Ярослав Матвійчук має надію, що львівські урбаністи допоможуть реалізувати якийсь невеликий проект по облаштуванню міського простору і у Володимирі.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up