Новини

Зміни у Законі “Про житлово-комунальні послуги”: Кожен будинок матиме сертифікат енергоефективності й управителя

Архів
15 переглядів

Минулого тижня у міській раді відбулось чергове засідання ради голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення на якім ознайомили зі змінами, які їх очікують, коли запрацює новий закон про «Житлово-комунальні послуги». Він регулюватиме новий порядок укладення договорів на отримання житлово-комунальних послуг –  водо-, газо-, тепло- й електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про відносини між мешканцями і тими, хто надає такі послуги – це переведе їх у ринкові, та  надасть більші можливості співвласникам будинків.

Розпочав засідання перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, котрий зазначив, що усі громадські ініціативи, подані на співфінансування з місцевим бюджетом за програмою підтримки ОСББ, ЖБК та ОСН, у цім році повністю реалізовані, й на це витрачено півтора мільйона гривень. У наступнім році ця цифра має подвоїтися, адже у проекті програми на таку підтримку передбачено три мільйони гривень. Детально розповів про цю програму начальник ЖКГ і будівництва міськвиконкому Сергій Фіщук, а голова ради голів ОСББ Григорій Цаль-Цалко відповів на питання, які цікавили тих, хто створив ОСББ і ЖБК. А їх назбиралося чимало: тут обговорили – обов’язки голів правління, котрі б не звалювали на себе увесь тягар з управління будинком, а мали б частково перекласти їх на інших членів ОСББ, хто має шукати майстрів, котрі екстрено ліквідують неполадки у будинку, та чи потрібно з ними укладати письмові договори тощо.

Опісля керівник Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив Петро Лавренюк детально проаналізував нові зміни у законі про «Житлово-комунальні послуги», підкріпивши розповідь графічними малюнками   Засідання тривало майже три години, тут активно обговорювали питання як покращити енергооефективність житла, хто і як може скористатися підтримкою держави, аби його утеплити, які для цього треба документи тощо. Учасники заходу отримали кваліфіковану консультацію та практичні поради.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up