Новини
Сьогодні
20.07.2024

Зміни задля розвитку патронату

Лайфстайл, Новини
134 переглядів

Уряд підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.

Тепер патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59. Збільшується оплата праці. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні трьох  мінімальних зарплат на місяць (3,5 – для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).

Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати. За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться  сім днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься у розмірі мінімальної зарплати на місяць.

До патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.

Врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися понад  шість  місяців у таких випадках: на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення  цих прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили; якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Коментарі
Теги: зміни, Патронатний вихователь
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up