Новини

Знову  початок  осені  несе каміння до єврейських могил

Архів
11 переглядів

   Щороку на початку осені  пам’ять  повертає володимир-волинців   на міську околицю неподалік  села  П’ятидні, де спочили  навіки 25  тисяч   чоловіків,жінок, дітей. Їхні  «вина»  у тім, що  були  євреями, які  76 років тому  становили  значну частину  населення  нашого міста

Якраз  у  таку пору  тут  нацисти   розпочали  масові розстріли  мирних  жителів. Цього  року традиційна поминальна  церемонія на території меморіалу жертвам Голокосту в с. П’ятидні відбулась 30 серпня.  На неї зібралися представники єврейської громади міста, міської і  районної влади, громадськості Зі скорботною промовою  виступив начальник відділу культури і туризму міськвиконокму Роман Віслобоков,  пригадав  ці  печальні сторінки  у  міській історії  голова єврейської  громади Володимир Музиченко. На території меморіального комплексу знаходяться три братні могили, де відбувалися основні розстріли. Як неодноразово наголошував останній з промовців, могил на території комплексу набагато більше.
Після коротких промов про ті страшні події, біль яких не минає і дотепер,  учасники  цієї скорботної церемонії запалили шість лампадок біля пам’ятного знаку, а також поклали по каміньчику та квіти. Володимир Музиченко запропонував пройти до однієї з могил, де на івриті прочитали молитву.

Володимир Музиченко  від  імені  єврейської  громади  у  листі  до  редакції  висловив щиру вдячність всім, хто відгукнувся і прийшов у цей день до братських могил і вшанував пам’ять невинно закатованих євреїв – мирних людей нашого міста і району.  Ця страшна трагедія єврейського народу повинна бути пересторогою для всього людства.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up