Новини

Знову про готовність зрослу військову бригаду зустрічати

Архів
19 переглядів

Можливості швидкого відновлення казарменного фонду 14 ОМБ та зенітно-ракетного полку, що розташовані у  нашому  місті, детально обговорив голова ОДА Володимир Гунчик під час зустрічі з  заступником командувача ОК «Захід» генералом-майором Олегом Мікацем  по обіді у минулої п’ятниці у рамках робочої поїздки до Володимира-Волинського.

До розмови також долучилася й місцева влада – голови районних держадміністрації та ради Наталія Василець і Роман Гук, міський голова Петро Саганюк, командир 14 ОМБр Олександр Жакун, а також лісівники – заступник голови Держагентства лісових ресурсів України Володимир Бондар та начальник  обласного лісового  управління  Олександр Кватирко.

За кілька місяців на постійне місце дислокації повернеться особовий склад 14 ОМБ. За підрахунками військових, це не менше 3,5 тисячі осіб. Де розмістити таку їх  кількість та як оперативно забезпечити необхідні побутові умови, бо нині казарми у жахливому стані,  – про це говорили в рамках зустрічі.  Зрозуміло, що  частину військових відправлять у відпустки. Решту, аналізує військове керівництво, цілком реально розмістити у наявних казармах. Та вони потребують ремонту та відновлення. Частину з них силами місцевого самоврядування, виконавчої вертикалі, волонтерів та самих військових уже відремонтовано.

– На початку військових дій бригада налічувала 520 чоловік, зараз у штаті – 5, 5 тисячі, а всі інфраструктурні об’єкти розраховані на  попередню кількість, – наголосив генерал-майор Олег Мікац.

– 200 тисяч отримали з області сантехнікою, 300 тисяч гривень виділило місто грошовою допомогою, ще 250 – матеріалами, –  розповів про допомогу командир зенітно-ракетного полку полковник Костянтин Заїченко.

А Олександр Жакун передав голові облдержадміністрації розрахунки потрібного матеріалу. Військові просять максимально допомогти матеріалами та у виконанні робіт, бо кошти, виділені із бюджетів, пройшовши всі процедури, фактично надійдуть за кілька місяців. Разом із тим, Володимир Гунчик не полишає ідеї виділення з обласного бюджету фінансової підтримки через профільну програму. Мовляв, у такий спосіб можна спростити процедуру й направду допомогти військовим. Готові долучитися й лісівники, які активно допомагають війську увесь цей час.

Порушили під час  розмови й інші проблеми. Зокрема, виділення землі для розширення міського кладовища, на що потрібна згода Міноборони. А також надання дозволу на захоронення відходів ковельського ветсанзаводу на полігоні.

– Засвідчую готовність вирішувати ці непрості питання на рівні Генштабу та міністра оборони, але хочу, аби кабінетами зі мною ходило також і військове керівництво, бо то спільні проблеми, – підсумував голова облдержадміністрації.  Про це повідомляє відділ інформаційної політики ОДА.

 

Коментарі
Теги: 14 бригада, Володимир Гунчик, казарми, Олег Мікац
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up