На головну Новини Зростатиме в Устилузі дендропарк

Зростатиме в Устилузі дендропарк

58

Перший дендропарк в Устилузі заклали на території колишнього садка, що колись ріс біля адмінбудівлі Устилузького лісництва. У садінні більш ніж сотні дерев узяли участь працівники ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» разом із устилузьким міським головою Віктором Поліщуком, депутатами, працівниками міської ради та вихованцями шкільного лісництва, долучившись тим самим до глобальної акції «Озеленення планети».

Перш, ніж приступити до праці, місце майбутнього дендропарку освятив настоятельхраму Великомученика цілителя Пантелеймона отець Юрій та поблагословивши початок доброї справи  і сам, закотивши рукави, узявшись за лопату.

- реклама -

Як розповів головний лісничий ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Микола Іваницький, на місці дендропарку, який, сподівається, вже за декілька років стане справжньою окрасою Устилуга, колись був старий садок із плодовими деревами. Їх лісівники викорчували і вирішили висадити натомість парк із рідкісними видами дерев. Для цього частину саджанців закупили у Львівському лісотехнічному університеті, а решту взяли із власних розплідників.

Трохи більше  ніж за годину учасники акції висадили у дендропарку площею 0,4 гектара 120 дерев –  хвойних, і листяних. Серед них є і такі породи, що не притаманні для нашої місцевості, – катальпа, кипарисовик, сосна веймутова, гірська та жовта, а також бобовник «золотий дощ». Серед дерев, які зростатимуть у дендропарку, і різні види дубів, ялиці, верби, бук, модрина, береза, вільха тощо. Пізніше на березі ставка, що є пожежною водоймою, висадять  і саджанці плодових дерев – вишні, абрикоса, персика та сливки. 

 Хорошій справі посприяла і гарна весняна погода. На свіжому повітрі разом із колегами залюбки попрацював і голова Устилузької громади Віктор Поліщук. Насамкінець йому довірили посадку найбільшого саджанця – 4-метрового кипарисовика. Для цього хвойного дерева така висота далеко не межа, адже зазвичай кипарисовик виростає до 70 метрів заввишки.

Віктор Поліщук відзначив, що дендропарк, де в майбутньому облаштують гарний благоустрій із доріжками та лавочками, стане улюбленим місцем відпочинку як для устилужан, так і гостей міста, яких на території лісництва приваблюватимуть і інші цікаві об’єкти, такі як розплідник декоративних фазанів та два ясени, котрі посадили на честь скасування кріпосного права.

Не відставала від дорослих і найбільш юна учасниця акції – семикласниця Мар’яна Дементі (на знімку). Для дівчинки, яка постійно бере участь і перемагає у різних творчих конкурсах для дітей, які проводить лісництво, це вже не перший досвід посадки дерев. Юна натуралістка каже, що якби кожна людина дбала за природу та садила нові дерева, то наша планета була б значно чистішою.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісім − 6 =