Новини

Зростає акцизний податок на тютюнові вироби

Бізнес
508 переглядів

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби».

Перегляд акцизів на тютюн відбувається з метою гармонізації законодавства до вимог Євросоюзу. З 2018 року в Україні працює план підвищення акцизу на тютюнові вироби на 20 відсотків щороку. Цей план мав у 2025 році забезпечити виконання вимог директиви ЄС щодо мінімального акцизного зобов’язання – не менше ніж 90 євро за 1000 штук цигарок. Але через процеси девальвації, зокрема, викликані війною, у 2025 році акциз на сигарети досягне лише рівня 70 євро. Тобто, чинний графік не дозволяє досягти рівня оподаткування встановленого у ЄС, тому виникла необхідність переглянути ставки акцизного податку, з метою поступового, до 2028 року, досягнення мінімального рівня.

Реалізація законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету: у 2025 році на 612 мільйонів гривень, у 2026-му –  на 5 мільярдів, у 2027-му – на 9 мільярдів 379 мільйонів, у 2028-му – на 13  мільярдів 852 мільйонів гривень.

Це важливо для підтримки сектору оборони та безпеки, адже всі власні    надходження будуть спрямовані на сектор безпеки і оборони.  Реалізація законопроекту сприятиме досягненню соціального ефекту: зменшенню споживання сигарет, і, як наслідок, захворюваності на серцево-судинні хвороби та збільшення тривалості життя українця.

Коментарі
Теги: акцизний податок, тютюнові вироби
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up