На головну Досліджуємо проблему Звідки у місті смердить?

Звідки у місті смердить?

152

На вихідних містяни потерпали від нестерпного смороду. Ситуація для Володимира не нова – місто оточене пташниками, тож час від часу неприємний аромат до нас проникає. Однак цього разу людям просто виїдало очі.

У фейсбуку розгорілось палке обговорення ситуації: кожен ділився враженнями і відчуттями, своїми версіями, звідки це і хто, люди обурювались, а громадський активіст Тарас Сватко, як завжди, не вдаючись до пустослів’я, просто закликав небайдужих об 11.00 вівторка прийти під міську раду – там і висловитись, а головне – спитати у представників влади, чому така ситуація повторюється, яких і кому треба вжити заходів, щоб її виправити.

- реклама -

На відміну від активності в соцмережах, вживу добиватися розв’язання проблеми охочих виявилось небагато.  До тих, хто прийшов, вийшов перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук і повідомив, що усі можливі джерела викидів вирушив об’їжджати інспектор відділу екологічного контролю Віктор Голіч.

Насправді у місті відсутні можливості дієвого впливу перевірки підприємств, які є потенційно небезпечними, держпродспоживслужба зможе перевіряти такі підприємства лише у разі наявності доказів перевищення небезпечних норм у повітрі. Тож влада звернулась в лабораторію із тим, щоб її фахівці провели заміри повітря у крайніх точках міста, особливо там, де є небезпечні об’єкти, і, у рамках своїх можливостей, зробили аналіз.

На зустріч прийшло два депутати міської ради. Олег Тимосевич запропонував Ярославу Матвійчуку провести позачергове засідання міськвиконкому і колегіально нарешті прийняти рішення, яке б дозволило виправити ситуацію. Секретарпостійної  комісії з питань охорони здоров’я та екології  міськради Василь Сусік повідомив, що і раніше у подібних випадках створювались тимчасові комісії, діяльність яких жодного разу не дала результату. Але виконком таки уповноважений захищати мешканців міста в екологічному ключі.

Почувши про збір біля міської ради, туди прийшов і мешканець Федорівки Олександр Бабанський, який розповів, як поруч із їхнім будинком, що розташований на краю населеного пункту, днями цистерни виливають в поле  гноївку, що не дає тепер можливості ні дітям вийти на вулицю, ні вивісити білизну.

Ярослав Матвійчук також говорив про відповідальність і необхідність контролю за ситуацією і з боку голів об’єднаних територіальних громад. Всі розуміють, що, окрім офіційно зареєстрованих підприємств, зливом нечистот можуть займатись якісь поодинокі «заробітчани».

Опісля зустрічі під міською радою Тарас Сватко закликав усіх проїхатись усіма можливими точками викидів у повітря. Побували на території складів ракетно-артилерійського озброєння, на відстійниках Володимир-Волинської птахофабрики, де виявили у резервуарах під відкритим небом потоки смердючої, схожої на кров, речовини, у місцях захоронення відходів тварин вони відчули запах, найбільш схожий до того, що тероризував володимир-волинців напередодні.

На свинофермі фермерського господарства «Пан Продукт» запевнили, що гноївку вивозять тільки на поля підприємців з Федорівки та Ворчина, за попередньою домовленістю. А на підприємстві «Епікур» до гостей ніхто не вийшов, охоронці пояснили, що не мають зв’язку з керівництвом. Пізніше у своєму фейсбуку піар-менеджер «Епікуру» Дарія Поддубецька сказала, що вони з юристом якраз ішли до активістів і застали, як ті уже від’їжджають, а також повідомила, що написала заяву, щоб правоохоронці перевірили декілька полів на імовірний несанкціонований злив фекалій.

Словом, з’ясування ситуації у розпалі. Тим часом  наступного появились висновки лабораторії, яка зробила заміри повітря на Устилузькій, в районі цукрового заводу, вулиці Степана Бандери, поблизу залізничного переїзду на Ковельській. Завідуючий Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» МОЗ України Валерій Оніщук повідомив: «Перевищення гранично допустимих концентрацій аміаку в межах Володимира-Волинського у пробах повітря , що відбирались 27 серпня, не виявлено».

Звичайно, за два дні запах, що так надокучав містянам, природно, міг вивітритись. «Але раніше за аналізом до нас ніхто не звертався», – пояснив Валерій Миколайович.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шістьнадцять − десять =