Новини
02.12.2024
01.12.2024

Звільнили старосту, забрали мандати, виділили гроші силам оборони

Володимирська, Самоврядування
494 переглядів

 На сесію міської ради, яка відбулася у «бонусний» день року, 29 лютого, завітало чимало гостей з числа військових. Одним із найважливіших питань порядку денного, що включав більше 100 пунктів, був розподіл вільних лишків з попереднього року – і левову їхню частку планували спрямувати на підтримку обороноздатності держави, тож очільники окремих підрозділів прибули, аби обгрунтувати свої заявки на фінансування.

Ще до старту розгляду порядку денного попросив слова депутат Костянтин Зінкевич, який нагадав, що в умовах урізаного бюджету доведеться економити кошти, і висловив бажання, щоб міський голова задумався про оптимізацію відділів та управлінь, а також кадрові зміни у складі міськвиконкому. Наталя Василець просила звіти голів постійних комісій перенести ближче до початку порядку денного, як це було раніше, але її пропозицію колеги не підтримали.

Питання оптимізації штатів порушував і Олег Свідерський. Також у нього були претензії щодо того, яким чином здійснюються закупівлі допомоги для військових. «Раніше я почув пояснення від начальниці фінуправління, що робити це можна лише наданням міжбюджетних субвенцій, всі інші варіанти – порушення закону. А потім бачу, як представники влади на сході вручають закуплені за бюджетні кошти мавіки!», – обурювався депутат і навіть запропонував винести на наступну сесію питання про звільнення начальниці фінуправління, але колеги його не підтримали.

Крім того, Костянтин Зінкевич озвучив запит щодо появи турнікету при вході в міську раду – хто приймав рішення про його встановлення, якою мотивацією керувався та яким був кошторис. А Наталя Василець озвучила звернення від мешканців вулиці Генерала Шухевича з проханням до комунальних служб більш ретельно виконувати там роботу, адже дорожнє покриття розрите через досі не ліквідований порив водогону, а сміттєві баки постійно стоять переповнені.

Без обговорення прийняли депутати ряд програм, зокрема із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, гендерної політики та протидії торгівлі людьми. До деяких рішень за результатами попередніх обговорень на засіданнях комісій внесли суттєві правки – так кошти, які планувалося витратити на придбання автомобілів для місцевого відділення Нацполіції, з рішення зняли, залишили тільки фінансування на придбання паливно-мастильних матеріалів для офіцерів громади і радара.

Найтриваліше обговорення викликало бюджетне питання – до розподілу пропонувалося 439 мільйонів гривень вільних лишків, майже половину яких планували скерувати на підтримку сил безпеки та оборони, заходи з територіальної оборони. Втім, навіть попередньо розглянувши їхні запити, депутати довгий час не могли дійти згоди, навіть мусили взяти перерву, щоб узгодити позицію фракцій щодо певних питань. Також перед ними виступили представники окремих військових підрозділів та аргументували необхідність запитів.

Більшість запитів військових стосувались закупівель БпЛА, квадрокоптерів, засобів зв’язку, запчастин, оргтехніки та іншого необхідного обладнання і зауважень у міських обранців не викликали. Натомість депутати прискіпливо ставилися до кожного запиту, що стосувався будівництва чи ремонту – КПП, плацу, медпункту чи будівель для створення постійного пункту дислокації для одного з батальйонів. Дехто вважав, що такі витрати теж потрібно закривати – особливо там, де роботи вже частково виконали й годилося б їх завершити. Інші заперечували, що пріоритетом мають бути засоби, які зберігають життя військовим і допомагають нищити ворога на фронті, а не плаци й бруківки.

У результаті погодили всі запити військових частин механізованих і штурмової бригад, ЗРП, прикордонників нацгвардії, спецпідрозділу «Омега» та інших, які стосувалися придбання необхідного обладнання й техніки. Щодо ремонтів депутати виявилися більш суворими: із трьох запитів щодо ремонтів у в/ч А2892 підтримали лише один, який дозволить завершити облаштування КПП, а запит військової частини А7028 на суму 27 мільйонів гривень для ремонту будівель для облаштування пункту постійної дислокації відхилили.

Також у змінах до бюджету депутати погодили виділення  100 мільйонів гривень на реабілітаційний центр для військовослужбовців,  майже 32 мільйони на будівництво укриття ліцею ім.О.Цинкаловського, три мільйони  на ремонт укриття ЦФЗН “Спорт для всіх”, 13,2 мільйона – на соціальні виплати, 90 мільйонів грн – на заробітну плату працівникам закладів освіти, культури та терцентру. На ремонт басейну, де проходитимуть реабілітацію військові, спрямували три мільйони гривень, на реконструкцію приймального відділення ТМО – 15 мільйонів (це кошти, які не встигли освоїти вторік, і вони повернулися у бюджет у вигляді вільних лишків). Майже 900 тисяч гривень  спрямували на виготовлення FPV дронів, яке будуть здійснювати в одному із комунальних закладів громади.

 

Про роботу постійних комісій прозвітували їх очільники або їхні заступники, а про виконання бюджету за минулий рік – начальниця фінансового управління Оксана Субицька. Депутати зокрема цікавилися коштами, отримані за субвенцією у 2021 році – де вони були весь цей час, чому лежали без діла два роки, адже на початку повномасштабного вторгнення на ту ж суму можна було б куди більше придбати. Оксана Субицька пояснила, що це невикористані кошти «соцеконому», які після 24 лютого 2022 року зависли на держказначейському рахунку, бо використати їх поза цільовим призначенням було недозволено, а на ті цілі, для яких вони призначалися, казначейство також фінансування не пропускало. Механізм же повернення їх у держбюджет теж не передбачався. І лише після того, як законодавці прийняли відповідні зміни, кошти ці перенаправили у держбюджет.

 

Про свою роботу прозвітували також староста Ласківського старостинського округу Тетяна Шейчук та Зарічанського Андрій Самчук. Останній, зрештою, міг би й не звітувати, адже наступним рішенням порядку денного було про дострокове припинення його повноважень, проте староста виконав свій обов’язок. А от на питання депутатів, кого бачить своїм наступником чи наступницею, віднікувався – мовляв, як вирішать, так і буде, достойні люди є.

Звільнивши із займаної посади Андрія Самчука, міська рада взялася за ще одне «кадрове» рішення – дострокове припинення повноважень депутата Сергія Коби, який виїхав за кордон і не повернувся. Відповідна заява від нього, написана від руки і відсканована, надійшла на електронну скриньку міської ради, повідомила начальниця оргвідділу Наталя Лазар. Депутати засумнівалися, чи достатньою є така заява – мовляв, відправити її міг би будь-хто, можливо, мав би бути електронний підпис? Проте юристи запевнили, що таких вимог немає, тож зрештою колеги позбавили Кобу мандата. На його місце наступним у списку партії «Сила і честь» претендує Володимир Атаманчук.

Також депутати передали в користування ГО «Ветеран Хаб» частину комунального приміщення на вулиці Івана Франка, а Ігор Пальонка принагідно представив нову радницю міського голови з питань ветеранської політики – Наталю Микиту.

З поміж-багатьох десятків майнових і земельних питань чи не найбільший інтерес викликало те, що стосувалося перенесення пам’ятки історії – обеліска слави. «Граніт, з якого  складений пам’ятник, архітектурного і  культурного значення не має, його має лише поховання, яке під ним. Цим рішенням міська рада лише фактично визнає доцільним перенесення пам’ятки, після чого треба буде виготовити документацію», – пояснив головний архітектор Тарас Киба. Тож депутати рішення підтримали, розуміючи, що перенесення обеліска – справа навіть не тижнів, а місяців, адже насамперед слід буде розібратися з документами та статусом цього об’єкта. Про це ми детальніше напишемо в наступному номері «Слова правди».

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: сесія міської ради Володимир
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up