Новини

Звіт міського голови

Архів
90 переглядів

2018 рік став роком розвитку у Володимирі-Волинському інфраструктури, капітального будівництва, реформ у галузях освіти та медицини. Незмінними залишаються пріоритети міської влади – комфортне сучасне місто для всіх жителів.

Ми не маємо права забувати тих, для кого там, на східних рубежах держави, спинився час, тих, хто назавжди залишиться молодим на світлинах та у наших серцях. Минулого року місто втратило зазнало ще однієї такої болючої втрати.

МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ

   До загального фонду бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів торік надійшло 456,4 мільйона гривень, а це 100,7 відсотка до уточненого плану, до попереднього року майже на 65 мільйонів гривень більше.

   Уточнений план власних доходів виконано на 105,8 відсотка – надійшло 165,8 мільйона гривень, додатково – більше 9 мільйонів, а до першопочаткового плану – майже 27 мільйонів.Місто отримало близько291 мільйон гривень субвенцій з бюджетівусіх рівнів.

   Власних доходів до спецфонду бюджету спрямовано18,3 мільйона гривень (153 % до плану на рік), зокрема тих, що формують  бюджет розвитку – 6 мільйонів.  На конкурсних засадах на депозитному рахунку держбанку розміщували тимчасово вільні кошти, додатково залучено 1,4 мільйона гривень.

   Видатків із загального фонду бюджету  проведено на 420  мільйонів гривень, що на 20 відсотків більше попереднього року.

Торік запроваджено нову практику – громадського або бюджету участі. Вже  реалізовано 7 проектів-переможців.  За результатами голосування жителів міста обрали 5 проектів, які будуть реалізовані в 2019 році. На це передбачено 1,3 мільйона гривень у бюджеті.

 

РОБОТА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Сектор економіки міста формували 16 підприємств. Найбільш потужними та економічно-активними впродовж року були ТзОВ «Гербор-холдинг», «ВолодЕКС», «Володимир-Волинський хлібозавод» та ПП«Скло- Центр».

За 11 місяців року реалізовано продукції на понад  602 мільйони гривень, на 29% більше, ніж за  аналогічний період 2017 року. Сплачено понад 48 мільйонів гривень податків до бюджетів всіх рівнів (на 29% більше, ніж роком раніше).

«Гербор-холдинг» розпочав виготовлення восьми нових видів меблів. Хлібозавод розширив на дев’ять найменувань асортимент продукції. ПП «ЧІП» розробляє новий вид верстатів з автоматизованою системою подачі матеріалів.

У місті постійно проводиться акція «Купуємо володимир-волинське», знято  відеоролики, які поширюються в мережі Інтернет, на сайті «Бізнес-центру» діє online виставка товарів та послуг.

Для пошуку зовнішніх інвесторів та залучення грантових коштів ЄС місто приєдналося до Європейської ініціативи “Мери за економічне зростання”, розроблено проект плану місцевого економічного розвитку, який позитивно оцінено експертами  Світового банку.

Задля поліпшення  інвестиційної діяльності планується на території колишніх відстійників цукрового заводу створити спеціальну економічну зону «Індустріальний парк». Проведено топогеодезичну зйомку ділянки  та розроблено детальний план території. На черзі  – розробка  проекту землеустрою про відведення ділянки на вул. Луцькій та розробка концепції .

Всього обсяг капітальних інвестицій за три квартали року становив понад  51 мільйон гривень. В середньому на одного жителя міста припадало їх 1325 гривень, що на 10 % більше позаминулорічного показника.

   Малий та середній бізнес. У місті здійснювали підприємницьку діяльність 1656 осіб, функціонувало 160 підприємств. Чисельність фізичних осіб-підприємців порівняно з попереднім роком, хоча і не значно, але зросла. Частина їх офіційно припинили діяльність, але продовжують працювати в «тіні», користуючись  забороною на перевірки.

На започаткування власної справи  одержали допомогу 14осіб, яким виплачено більше 266 тисяч гривень, що вдвічі більше, ніж позаторік.  Філією центру зайнятості працевлаштовано на нові робочі місця 1202  безробітних.

Для створення комфортного середовища для дітей підтримано ініціативи великих міст та проведено акцію, до якої долучились 14 суб’єктів господарювання. Цю практику визнано переможцем  всеукраїнського конкурсу громад-членів Асоціації міст України «Міста, дружні до дитини».

На початок року діяло4 регуляторні акти.

Сприяння діяльності торгівлі.В умовах інфляційних процесів дещо знизилась платоспроможність населення, відповідно зменшились і обсяги  роздрібної торгівлі. За півроку її оборот становив  177,9 мільйона гривень, що у порівняльних цінах на 10,5 відсотка менше  аналогічного періоду   2017-го.

Але галузь торгівлі розвилась активно.  Відкрито 10 нових магазинів, автомийку. Проведено 6 традиційних  ярмарків.

З метою виявлення порушень, запобігання надходженю на ринок недоброякісних товарів, спеціальною   робочою групою обстежено  41 заклад торгівлі та ресторанного господарства. За захистом прав споживачів до міськвиконкому звернулось 67 жителів міста, що втричі більше, ніж торік. .

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

За рік капітально відремонтовано 14 вулиць та провулків, загальною протяжністю 5,1 кільметра, на що витрачено 14,5 мільйона гривень. Нині мешканцями 18 вулиць оплачено виготовлення ПКД та держекспертизу, частина з них буде заасфальтована цього року. Відремонтовані і дороги державного значення, які проходять  вулицями Луцькою та Данила Галицького, (Н-22), Степана Бандери (Р-15), об’їзна дорога в напрямку з Ковеля на Устилуг. З державних доріг з вибоїнами лишилися вулиця Устилузька та Зимнівська..

Поточного (ямкового) ремонту виконано на понад 5 тисячах квадратних метрів. Облаштовано тротуарні, велосипедні та паркові доріжки–загалом укладено4,5 тисячі квадратних метрів бруківки.

На пішохідних переходах облаштовуються пониження для зручності користування маломобільних груп населення та мам з дитячими візочками.

Реалізовується програма безпеки дорожнього руху та громадян, в рамках якої на в’їздах в місто, ключових перехрестях та в парку “Слов’янський” встановлені 23 камери відеонагляду, в тому числі  торік – 15.

Освітлено світлодіодними ліхтарями ряд вулиць, на що витрачено 3,5 мільйона гривень.

Значні фінансові ресурси вдалося залучити і на екологічні заходи. Розпочато будівництво полігону твердих побутових відходів (ІІІ черга) потужністю  26 тисяч 280 кубічних метрів на рік, з терміном експлуатації – 10 років. Загальна вартість робіт – понад 14,5 мільйона гривень. У 2018 році їх розпочали за рахунок отриманих за сприяння нардепа Ігоря Гузя п’яти мільйонів гривень з держбюджету. За кошти бюджету придбано новий сміттєвоз за 1,7 мільйона гривень, закуплено і частково встановлено контейнери для роздільного збору сміття.

Розпочато також очищення русла Риловиці, куди крім 180 тисяч гривень з міського бюджету залучено майже стільки  з обласної казни.

Комфортність проживання забезпечується також стабільною роботою підприємств тепло- і водопостачання. Міська рада періодично передбачає видатки для заміни мереж, реконструкції котелень, станцій підйому води. Доопалювального сезону прокладено 602  погонних метрів  нових мереж.

Проведено реконструкцію мереж котельні на вул.Старицького, 12-К, що дозволило вивести з експлуатації підвальну котельню в будинку 103 на Ковельській. Завершено реконструкцію та введено в експлуатацію свердловини і резервуари північного водозабору на загальну суму 2,5 мільйона гривень. Це кошти ЄС за проектом Польщі-Білорусі-України  «Чиста вода на Побужжі».

Для водоканалу та теплокомуненерго невирішеними питаннями залишається різниця в тарифах, яка не відшкодовується державою за окремими споживачами з 2008 року і на обох підприємствах становить більше семи мільйонів гривень. До цього додається невчасне відшкодування пільг та субсидій, що породжує штрафні санкції. Через це продовжуємо говорити про зношеність основних фондів та механізмів, які працюють завдяки самовіддачі робітників, які їх обслуговують.

Торік проведено капітальний ремонт дахів у двох житлових будинках за понад 2 мільйони гривень. Грунтовно відремонтовано три дворові території – на Ковельській, 113, Поліської Січі, 55-61, Академіка Глушкова, 16-26, п’ять  дворів виконано поточним ремонтом.

Власниками будинку, місць загального користування у ньому, інженерних мереж, прибудинкової території  є власники квартир. Саме  вони повинні визначитися щодо подальшої долі майна: або знайти управителя, або утворити ОСББ, або делегувати міськвиконкому повноваження щодо визначення управителя на конкурснихумовах.

Тому міською радою прийняте рішення про реформування ЖЕКу в управляючу компанію задля можливості брати участь в такому конкурсі, або напряму укладати договори на управління.Однак цей довготривалий процес тільки розпочався. У ліпшій ситуації будинки, де діє ОСББ. Міська рада підтримує такі об’єднання, понад 563 тисячі гривень торік виділено на утеплення фасадів, ремонти ліфтів, заміну віконних рам.

Як і в попередніх роках,  перевезення пасажирів в межах міста здійснювалося шістьма приватними перевізниками на 20 маршрутах, де щоденно курсує 21 одиниця транспорту (219 оборотних рейсів щодня). Рух здійснюється по 22-х вулицях, де обладнано 46 автобусних та 15 зупинок на вимогу. Загальна протяжність маршрутів  – 111,3 кілометра.  У зв’язку із закінченням строку дії договору проведено два конкурси на право перевезення пасажирів.

Загалом  рік у сфері ЖКГ профінансовано і освоєно  53,4мільйона гривень.

 

АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ

Поруч зі щоденними завданнями  затверджено 34 детальних плани, 5 з яких –для передачі ділянок для будівництва і обслуговування будинку  та господарських споруд учасникам АТО.

У місті зводяться три багатоквартирних будинки: на вул. Луцькій, 19,23 та на Драгоманова, 19-А.

Завершується будівництво 44-квартирного будинку з каналізаційною насосною станцією на вул. Академіка Глушкова, 42-А, де замовником  є ГоловКЕВ Міністерства оброни. І як би міська влада не створювала  належних умов, будинок і досі незданий. Введено в експлуатацію багатоквартирний будинок з вбудовано-прибудованими  приміщеннями громадського призначення на вул. Луцькій, 158Б

 

МАЙНО І ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ

На початок року в місті приватизовано 98,9 відсотка державного житлового фонду.Від розміщення зовнішньої реклами до бюджету надійшло 128,5 тисячі гривень.

Продовжується реалізація програми розвитку земельних відносин у місті на 2017-2020. Особлива увага приділяється питанню виділення ділянок учасникам АТО.   На 1 січня цього року надійшло 782 (в 2018 році – 67) заяв на виділення  ділянок для будівництва. На житлових масивах в межах міста виділено 284 ділянки учасникам АТО для будівництва та 43 – для індивідуального садівництва.

Поновлено 127 договорів оренди ділянок  несільськогосподарського призначення та укладено 46 нових договорів оренди. Комісією з визначення збитків власникам та землекористувачам, підготовлено та затверджено акти про визначення їх розміру на суму 81 тисяча 398 гривень.

Надаються 23 послуги щодо реєстрації бізнесу та нерухомого майна. Торік  здійснено 1644 реєстрації майна. Зареєстровано 243фізичних осіб-підприємців та 14 юридичних осіб.

 

МЕДИЦИНА

У 2018 році  медичної субвенції отримано майже 60 мільйонів гривень проти  55 2017 році. Проте збільшена сума субвенції не покриває потреби у поточних видатках ТМО. Щоб забезпечити повноцінне функціонування галузі загалом з міського бюджету на поточне утримання установ охорони здоров’я додатково виділено  понад 10 мільйонів гривень проти восьми в 2017 році.

Триває реформування медицини з поділом на так звану первинну та вторинну ланки. Першочерговим є формування першої з них. Тому у місті створено нову медичну установу, яка вже отримала ліцензію на надання послуг та підписала угоду з Національною службою здоров’я щодо фінансування. Всього ж лікарями «первинки» укладено 17 тисяч 153декларацій.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Житлові субсидії у місті одержують 3825 осіб, це майже втричі менше позаторішнього показника.Не набагато, але зменшилась кількість пільговиків щодо оплати житлово-комунальних послуг. Їх в місті 7906.

На пільгові перевезення укладені договори з ПрАТ «АТП-10707» та приватними перевізниками Тищуками, відповідно до яких витраченомайже 600 тисяч  гривень.

З вересня 2018 року батьки новонароджених отримали 74 «Пакунки малюка». Видано 100 посвідчень дитини та 42- батьків зі статусом «Багатодітна сім’я».

На обліку перебуває 217 осіб з інвалідністю. Усім видано направлення для забезпечення технічними та протезно-ортопедичними виробами, 39 –  забезпечено технічними засобами реабілітації, 56  – ортопедичним взуттям.

   У місті проживає 67 внутрішньо переміщених  осіб, якими отримано соціальних виплат на понад 450 тисяч гривень. У їх числі  – дев’ятеро дітей.

Середньомісячна зарплата працівників підприємств, установ та організацій міста на кінець року,  в порівнянні з початком, зросла на 25 відсотків, майже зрівнялась із середньообласною і становила 6775 гривень, що в майже у два рази вище торішнього мінімального рівня.

За даними фіскальної служби 44 фізичні особи-підприємці узаконили трудові відносини із 46 найманими працівниками, 36 громадян зареєструвалися підприємцями, що дозволило бюджету міста отримати понад 120 тисяч гривень.

Терцентр соціального обслуговування фінансується за рахунок міського бюджету. На його  утримання торік виділено майже 4 мільйони гривень. Уйого стаціонарному відділенні перебуває 13 осіб на повному державному утриманні. Надаються додаткові соціальні послуги  для осіб похилого віку, ветеранів війни та праці, дітей війни.

 

ОСВІТА

Комунальних закладів дошкільної освіти  є чотири. Мережа груп продовжує розвиватись і удосконалюватись. На базі ДНЗ №7  та  №8  організовано по дві інклюзивні групи.

ДНЗ міста  відвідують 1312 дітей (65%).Забезпечено 100-відсоткове охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою з урахуванням груп «Пізнайко» у ЦПО. Функціонує три групи спеціального призначення для дітей з особливими потребами: з вадами мови та зору. У них виховується 71 дитина. Організовано  роботу вечірніх груп на базі всіх закладів дошкільної освіти.

Триває утворення п’ятого міського дитсадка на базі закладу обласного підпорядкування «Центр розвитку освіти та соціально-педагогічної підтримки».  З початку року заклад функціонує як відділення «Волиняночки». Планується його трансформація у міський  ДНЗ  №3 «Сонечко».  Протягом  багатьох років у місті немає черги назарахування  у дитсадки.Вартість одноденного утримання одного вихованця у  них  зросла зі 145 гривень у 2017 році  до 165 -у 2018-му.

    У п’яти загальноосвітніх навчальних закладах здобуваютьосвіту 4335 учнів.    27 дітей навчається за індивідуальною формою. У всіх ( окрім гімназії) школах організовано 15 інклюзивних класів для 25 дітей з особливими потребами.

У місті першим на Волині  розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр, де займається біля понад 60 дітей з вадами фізичного здоров’я.

На харчування учнів 1-4 класів з бюджету  використано 1,5 мільйона гривень.

Щороку проводиться свято обдарованих, на що з бюджету використано 54 тисячі гривень. Кращі учні та студенти  отримують стипендії міської  ради. У ЗНО-2018  високі результати показали учні шкіл міста, у обласному рейтингу зайняли  друге місце.

Загалом  на поліпшення матеріальної бази закладів та ремонтні роботи виділено понад 11 мільйонів гривень, з яких 1,8 мільйона вдалось залучити з держбюджету. Задля виплати педагогогам зарплати в повному обсязі додатково з міського бюджету виділено 2,6 мільйона гривень.

Діти-сироти і ті, що залишились без піклування батьків,з сімей загиблих військовослужбовців отримують кошти на придбання шкільної та спортивної форм, шкільне приладдя, солодкі та грошові подарунки до свят.

Було охоплено відпочинком та оздоровленням 1336 дітей (29%).

У 38 групах 6 секцій спортшколи  виховувалося  394 учнів, а це 9% від їх загальної кількості. Двоє стали переможцем та призером всесвітньої гімназіади з боксу (Марокко). 18 вихованців ДЮСШ є членами, кандидатами та резервом збірної команди України з різних видів спорту.

«Житло для молоді»  – так називається ще одна цільова підпрограма, за якою кошти у 400 тисяч гривень для придбання житла отримала сім’я освітян.

У жовтні  міська рада підписала меморандум про взаємодію із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

У ЦНАПі створено всі умови для належного обслуговування діють електронна черга, відділення банку, смс-інформування тощо. Сюди за рікзвернулося 27тисяч 750 громадян. Тутз січня 2018-го  розпочато надання послуг з оформлення та видачі паспортів.Адмінпослуги переважно безплатні, лише шість з них відповідно до законодавства є платними. У 2018 році до міського бюджету від їх надання  надійшло 3,1 мільйона  гривень.

 

КУЛЬТУРА

У  шести установах культури задіяно 105 працівників. На їх  функціонування  з міського бюджету виділено майже 14 мільйонів гривень, що на 3 мільйони більше ніж роком раніше.

При КМЦ функціонують ансамблі «Володимирські музики» та «Розмай», хор ветеранів війни та праці «Мужність». Звання «народний» присвоєно театру-студії «Різнобарв’я». Тут діють літературно-поетичний клуб, спілка художників «Колорит», творче об’єднання «Рукотвори», студія писанкарства, театральна студія «Різнобарв’я».   Премії «Творча обдарованість» вручено учням музичної та художньої шкіл, переможцям  різних  конкурсів та педагогам, які їх підготували. Приємними враженнями потішили  заходи до 1030-річчя міста, фестиваль «Княжий», «Смаковицяпо-володимирськи» та 20-й пленер «Колорит».

 

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Володимир-Волинський має побратимів не лише в Україні, а  й у Польщі та Німеччині. З німецьким Цвіккау написано проект розвитку енергетичної сфери Володимира-Волинського. Маємо надію, що він буде відібраний представництвом ЄС  для реалізації.

 

ПІДТРИМКА АРМІЇ ТА УЧАСНИКІВ АТО

Підшефною військовою частиною міської ради є зенітно-ракетний полк. Прийнято цільову програму, відповідно до якої надавалась допомога. Профінансовано 280 тисячі гривень на капремонт даху гаражних приміщень ЗРП.  Придбано будматеріалів, оргтехніки, продуктів тощо на загальну суму понад 170 тисяч гривень, безплатно наведений благоустрій військових містечок, організовано перевезення військовозобов’язаних і резервістів до місць навчальних зборів, на що витрачено  майже 21 тисячу гривень.

Забезпечено житлом шість сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів  І-ІІ групи, які брали участь в АТО та потребують поліпшення  таких умов. На це з держбюджету надано компенсації  4,9 мільйона гривень.

На початок цього  року на обліку в управлінні соцзахисту населення перебуває 833 військовослужбовців, котрі брали участь в АТО, їм встановлено статус “Учасника бойових дій” та надано пільги, в тому числі 48 інвалідів війни, які постраждали під час АТО, та 41 особа з числа членів сім’ї загиблого.

Вперше  до програми соцзахисту населення внесені зміни щодо надання пільг з місцевого бюджету у 50% на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих військовослужбовців-учасників АТО.Сім’ї загиблих, поранених та учасників АТО звільнені від оплати за відвідування художньої і музичної шкіл, а також за харчування в ЗОШ і ДНЗ, такі діти  безплатно відвідують басейн.

 

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН, АРХІВ

До міськвиконкому за рік надійшло 1558 звернень громадян.  Міським головою та його  заступниками проведено 125 особистих прийоми, на які прийшло 308 громадян.  Проведено 8 сесій ради 14 засідань виконкому, на яких відповідно прийнято 229 та 409 рішень.Опрацьовано 26 депутатських запитів та 115 звернень. Опрацьовано 59 запитів на публічну інформацію..

Задля відкритості влади налагоджено систему прямої трансляції засідань, запроваджено електронні систему петицій, платформи «Відкритий бюджет» та «Відкрите місто», публічний енергомоніторинг бюджетних установ та візуалізацію роботи міськради. Здійснюються закупівлі через «Прозоро», проводяться електронні торги. На сайті працює веб-камера, яка транслює площу Героїв, невдовзі запрацює портал відкритих даних.

 

Ми постійно працюємо над розвитком та благоустроєм нашого міста, поліпшенням умов проживання у ньому. Прийнято бюджет на 2019 рік, він традиційно має соціальну спрямованість.  Місцеве самоврядування об’єднує в своїх рядах 34 депутати міської ради, 3 вуличних комітети, 30 ОСББ.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up