Про результати третього року своєї роботи у парламенті та 19-му окрузі звітував минулої п’ятниці народний депутат, заступник голови Комітету ВР у закордонних справах Ігор Гузь.
35-річний нардеп відомий виборцям не лише візитами на відзначення сільських свят, особистими прийомами і оперативною реакцією на звернення громадян, а й дисциплінованістю й обов’язковістю. На відміну від багатьох своїх колег, він брав участь у 98, 2 відсотка засідань Верховної Ради (пропустив їх лише під час візиту до США та Страсбургу) і входить до десятки топ-найактивніших депутатів-реформаторів. Серед волинських депутатів він перший за кількістю підтриманих законопроектів.
На зустріч із Гузем у відпочинковий комплекс у селі Литовеж прибули представники виборців з трьох районів Волині, громадські активісти, керівники підприємств, установ, журналісти. Звітував Ігор Гузь без паперів, у живій динамічній розмові, що тривала без перерви понад дві години. Власне, саме динамічність і системність – найхарактерніші риси молодого волинського нардепа. А ще він – руйнівник стереотипів, зокрема того, що народ бачить свого обранця лише напередодні виборів. Ігор Гузь і його помічники постійно у курсі того, що відбувається у мажоритарному окрузі.
Газета «Слово правди» часто повідомляє, як депутат відгукується на нагальні потреби Володимирщини. За його сприяння протягом року із держбюджету залучено майже 3,6 мільйона гривень інвестицій у місто і понад шість мільйонів – для району. За три роки це відповідно 6,7 та 11,1 мільйона. Турботу Ігоря Гузя відчули усі міські школи, дитсадки, педагогічний коледж.
Найбільша сума, мільйон гривень, надійшла для капітального ремонту басейну у школі імені Анатолія Кореневського. Її директорка Ірина Костюк доповнила звіт депутата реальними фактами – споруду повністю реконструйовано, оновлена система теплопостачання та очищення й водовідведення, замінено електромережу й напередодні Нового року півтисячі дітей одержать чудовий подарунок. На новий двокілометровий водогін на вулиці Броварній із державної казни надійшло 350 тисяч гривень. Не без ініціативи депутата Волинь включили до «митного експерименту», в рамках якого проводиться оновлення доріг. То ж за рахунок перевиконання надходжень Волинської митниці ремонтується дорога між обласним центром і нашим містом, на ній оновлюється освітлення біля населених пунктів, облаштовуються переходи, з’їзди, зручні узбіччя. У рамках цих робіт відремонтовано вулицю Луцьку. Усе це обійшлося у близько 700 мільйонів гривень, ще 110 мільйонів – піде на ремонт дороги від Володимира до Нововолинська.
Серед об’єктів району найбільше – 600 тисяч державних гривень залучено на капітальний ремонт дитсадка у Суходолах, 350 – на реконструкцію системи освітлення сільських вулиць у Свійчеві, 312 – на закупівлю медичних засобів у центр первинної медико-санітарної допомоги.
Депутат докладніше зупинився на прем’єрі фестивалю «Княжий», до організації якого активно долучилася його команда. Принагідно озвучив дату наступного «Княжого» – 23-24 червня 2018 року.
Щодо справ останніх днів, народний депутат розповів про зустріч із міністром освіти й науки Лілією Гриневич, яку організував для директора спеціалізованої школи-інтернату «Центр освіти й соціально-педагогічної підтримки» Валентина Вірковського та першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, аби врятувати цей заклад від невиправданого переформатування.
Стосовно найближчих планів, пообіцяв, що у січні об’їде усі об’єднані територіальні громади округу, аби дізнатися про хід справ, проблеми і найнеобхідніші потреби. У червні планує організувати інвестиційний форум, бо вважає несправедливим, ніби Волинь менше приваблива для бізнесу від, наприклад, Галичини. А з літа, можливо, менше буватиме в окрузі, бо хоче зайнятися розбудовою заснованого ним і його командою всеукраїнського громадського руху «АТАКА». Гаслом обрали заклик – «Разом змінимо Україну!» . Маються на увазі активізація суспільства, боротьба проти корупції, захист сімейних цінностей та історичної пам’яті українців, запровадження стандартів НАТО та майбутній вступ України до альянсу європейських держав. «Атака» виступає і за реалізацію права українців на самозахист і легалізацію вогнепальної зброї.
Запитання до депутата стосувалися володимирської станції переливання крові, створення об’єднаних територіальних громад, центрів первинної медико-санітарної допомоги. Розповів він і про плани щодо нового масштабу проведення музичного фестивалю імені Ігоря Стравінського в Устилузі, мав розмову про це з представниками устилузької влади.
– Я завжди відкритий до співпраці. Працюю динамічно і темпів збавляти не збираюся, – запевнив народний депутат.
Співдоповідачами нардепа були члени його команди. Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Валентина Степюк говорила про розвиток людського капіталу, децентралізацію влади. За її словами, тепер на порядку денному – надання консультацій, залучення експертів і міжнародних партнерів та обмін досвідом для повноцінного розвитку як новостворених, так і вже «досвідчених» ОТГ Прибужжя.
Також актуальними напрямками стануть навчання щодо підготовки та впровадження грантових проектів. Виконавчий директор фонду “Прибужжя” Борис Карпус зокрема пообіцяв, що у 2018 році фонд продовжуватиме підтримувати громадські ініціативи, зокрема ОСББ, інші різноманітні заходи, що сприятимуть користі і розвитку громад – аби лише знайшлися амбітні, творчі працьовиті люди, готові реалізувати справу, за яку вболівають. Нагадав, що за три роки фонд «Прибужжя» спільно з Британською радою підтримав 23 проекти, реалізовані для місцевих громад.
Цікавими були розповіді координатора з роботи в окрузі Андрія Бокоча, помічника нардепа Оксани Лойко, котра організовувала фестиваль «Княжий». Координатор молодіжного ресурсного центру «Нові крила» зокрема зацікавив новим проектом «SeloHab», метою якого є організація молодіжного простору у малих селах. Перший приклад – Лежниця Іваничівського району. Отож Ігор Гузь мав усі підстави заявити, підсумовуючи свій звіт, що гордий своєю командою.
Ірина НАДЮКОВА.