Новини

ЗВІТ  НАРОДНОГО  ДЕПУТАТА: Пріоритети, майбутні акценти і предмети гордості  Ігоря Гузя

Архів
2 переглядів

Минулої п’ятниці у культурно-мистецькому  центрі нашого  міста звітував народний депутат України Ігор Гузь. Кожен, хто за  часів його каденції, а це  вже майже чотири роки, бував на таких звітах, знає, що це далеко не нудне перераховування  досягнень та різноманітних заходів, а живе і досить цікаве спілкування з аудиторією. Запитань до  нардепа, як правило, багато не виникає, бо він в своєму виступі  ніби випереджує їх, не  минаючи різнопланових, почасти гострих кутів. А ще постійно і часто безпосередньо спілкується зі своїми  виборцями, виходить на прямі телевізійні ефіри.  Чітко тезисно розповів нардеп про свою діяльність і цього разу.

 

Максимальна публічність, відкритість. Лише  цього року провів  у окрузі до двохсот зустрічей з виборцями – від приміської Федорівки до віддаленої Писаревої Волі, де жителів можна полічити на пальцях. Були в тім числі і 37 зустрічей у міських дворах, іти на які дехто не радив, мовляв, засиплять  проблемами  і звинуваченнями. Але як можна боятися прямого спілкування  з людьми, відстоювати інтереси яких прямий обов’язок нардепа. Як балотувався, люди казали: ото проголосуємо  і більше вас не побачимо. Нині немає в окрузі  такого населеного пункту, де б не побував якщо не сам нардеп, то його помічники. І  всі їхні проблеми занотовані.

 

Не за партію, а за власною позицією, яка відображає інтереси  виборців голосує на парламентських засіданнях, а у Ігоря Гузя 99-відсоткова їх відвідуваність. І  ніхто проти волі  не «нагинає».  Для нардепа  святий обов’язок – персональне голосування. Не підтримав  держбюджет наступного року через те, що у ньому не передбачили кошти на добудову нововолинської шахти № 10, що дуже «болить» Нововолинську. Фактично заморожена копальня  без інвестицій вже не підніметься. Можливо, після вибрів ситуація зміниться, є надія на оновлення влади. Днем раніше у цьому залі відбувалася рада регіонального розвитку. Дивно, що на неї не приїхав ніхто з області.  На вдалося домовитися про будь-яку співпрацю з  попереднім головою ОДА,  натомість лише вставляли палки у колеса. Ще тоді зрозумів, що чинного президента не хотів би бачити обраним на  наступну каденцію. Але ні за кого іншого агітувати  не буду.

 

Хто  у  союзниках?  Це і ті люди, що зібралися у залі, і ще багато інших, чия підтримка постійно відчутна. Порозумілися і працюємо в одній команді з головою обласної ради Ігорем Палицею. Зійшлись на єдності у базових оцінках того, що відбувається  в країні, в області. А ще у спільній підтримці розвитку спорту. Ігор Гузь – не бізнесмен, на реалізацію тих чи інших проектів залучає інші ресурси, Ігор Палиця вкладає  власні. Як буде далі, час покаже, але  вже наяву позитивний результат такої співпраці. З колег у парламенті чи не найтіснішою є співпраця з  Ірина Константевич,  яка також сумлінно виконує свій прямий обов’язок участі у засіданнях, чим нехтують багато нардепів. А від присутності депутатів на засіданнях Верховної Ради багато залежить. Інколи  одного – двох голосів не вистачає, щоб прийняти важливий закон. Он Оваднівська громада два роки  чекала, щоб їй дозволили об’єднатися з сільрадою з сусіднього району.

 

Депутатські пріоритети. Безумовно, важливою  і основною є законодавча діяльність. Й Ігор  Гузь  її виконує, співавтором яких законопроектів він  був, не важко дізнатися, зайшовши на сайт Верховної Ради, працює заступником  голови  комітету у закордонних  справах. Та на роботу в окрузі, де його обрали, спрямовує до 80 відсотків своїх зусиль. Куди саме?  Про це постійно інформує виборців через різні засоби комунікації А ще активно підтримує об’єднані громади, бо реформу децентралізації вважає однією з найбільш вдалих у державі.  Не  без допомоги Ігоря Гузя вдалося на урядовому рівні розблокувати створення Зарічанської громади, яка нині є однією з найуспішніших на Прибужжі.

 

   Не  тільки проблеми Прибужжя. Моє виборці живуть тут. Вони мене уповноважили. Але і проблему ковельського ветсанзаводу, з якою звернулися  жителі цього міста, допомагав розв’язувати, бо для  Волині це була екологічна катастрофа, тепер там  ситуація стабілізувалася. Нещодавно просили посприяти і зі збережtнням підприємства  «Волиньторф»…

 

Дороги в окрузі.  Ще 2014 року, коли Михайло Саакашвілі, до  якого, до речі  ставлюся з повагою, просив мільярд гривень на дорогу Одеса-Рені, уряд запропонував спробувати так званий митний експеримент, який мав стосуватися лише Одеської області. Тоді вдалося домогтися, щоб він поширився на кілька регіонів. І як результат, маємо дороги-лялечки  з Луцька до Львова, яка витримує вже четверту зиму, основну для округу № 19 з обласного центру до Володимира. «Мене почув уряд стосовно дороги  до Нововолинська, яку треба завершити навесні», – зазначив  Ігор Гузь, –  заодно намалювавши і плани наступного року, реалізацію яких лобіюватиме. Це дорога до воріт у Європу – Устилуга,  польські  гроші  на яку пішли переважно на Львівщину, із 100 мільйонів євро Волині залишилося лише чотири не без вини колишнього керівництва областю. Другим напрямком спрямування депутатських зусиль має стати дорога з Нововолинська до Іванич, яка  нині у жахливому стані. І не латати її треба, а капітально відремонтувати. Опісля вже про трасу до Горохова з виходом на львівську автомагістраль можна подбати, або дороги з Володимира до Любомля  чи до Ковеля.  Щодо  місцевих доріг, то  є надія на  дорожній фонд, побачимо.

 

Про євробляхи. Це дуже близька проблема, навіть депутатські помічники такими авто не від розкішного життя користуються. Ганебно, що держава спочатку дозволила людям знайти шпаринки у законі і ввезти на її територію до двох мільйонів таких авто. Це треба було зупинити відразу і привести до порядку. Нині всі розуміють, що слід знайти інструменти легалізації. Але зробили це невдало. Неприйнятним є встановлений так званий віковий ценз авто, коли і за новішу, і за стару машину треба заплатити однакове мито. Мотивують це турботою про екологію. Але тут забруднення повітря куди менше, ніж від того ж «Кронаспану», чи ветсанзаводу. За те миттєве, без належного роз’яснення введення закону, що так збурило людей на кордоні,  теж ніхто не поніс відповідальності. Закон має буде переглянутий і проблема вікового цензу знята.

 

Кошти у округ. Їх за ці роки надійшло майже 80 мільйонів гривень, що  дозволили дорозв’язати якусь дещицю з безлічі проблем. Буду депутатом  чи  ні, але ці кошти залишаться. Не без іронії, Ігоря Гузя назвали «королем дитячих майданчиків». Їх і справді встановили понад 180. Така була потреба. Тішуся, що вдалося відновити басейн  у школі  № 5, збудувати спорткомплекс  у НВК  № 3. Завдання у тому, щоб залучати  ресурси у будь-який спосіб. Чи має нардеп від цього політичні девіденти?  Не без того.  Але постійно підкреслює, що  це  кошти  дерджбюджету. І  старається, перш, ніж їх виділять, «прощупувати ситуацію». Приміром, вже вивчив потребу в створенні  рекреаційного комплексу в Зимному, за що взялися  учасники АТО, навесні почнемо  допомагати. Вже третій рік команда нардепа займається оновленням парку в Заріччі,  і  далі  працюватиме над його перетворенням. Деякі обласні  депутати ображаються, що присвоюю причетність за виділення коштів не ті чи  інші об’єкти. Коли не всі знають, що  попередньо  бути перемовини і про  перемовини  фінансування документацій і на реконструкцію валів Городища, і на очищення річки Риловиці.

 

    Разом  з  «Тільки разом». Такий Фонд Ігоря Палиці  діє  з 2011 року, він не створений під вибори, як декому здається. На його рахунку багато добрих справ. То хіба  не варто заради них об’єднувати зусилля?! Не рахуючи великих  проектів, залучили майже 2,9 мільйона  гривень  для регіону Прибужжя. Можна гордитися і спорткомплексами у Нововолинську, недавно відкритим у Любомлі. 4 мільйони гривень на будівництво спорткомплексу в Любомлі пішло з цього фонду. А для Володимира-Волинського профінансувано з нього  придбання для 39-го окремого зенітно-ракетного полку холодильника та морозильної камери; для ГО «Креатив студіо» – дзеркальної шафи-купе, портативної колонки з мікрофонами, обігрівачп, оргтехніки, акустичної системи. Студентам педколеджу закупили 50 комплектів підручників для поглибленого вивчення англійської мови; пристрої для роботи з комп’ютерами та накопичувачі пам’яті – для освітнього опорного закладу села Зимне; спортивний інвентар для Оваднівського сільського центру «Спорт для всіх» та військово-патріотичному центру «3-й Полк»…

 

   Буду знову  балотуватися у нардепи. І знову в окрузі № 19. Голосуватиму  за зміну виборчої системи, але сумніваюся,  що такий законопроект підтримає більшість, скоріш за все, виборча система до осені не зміниться. Деякі рейтингові політичні сили вже пропонували прохідне місце у списку. Відмовився, бо я «пройшов» цей округ, добре знаю його, людей, тут ми  дещо  зробили і можемо більше. Тут бачу віддачу і взаємодію і це є найліпшою мотивацією. Кажуть у народі, що коней на переправі не міняють,  перефразувавши  його і поставивши першим словом «депутат», можна  вже виборчий біг-борд виставляти.

 

Майбутні  акценти.  Вони у залученні  державних ресурсів.  Але у наступній каденції робив чи більше ставку на інвестиції, бо  через них прийдуть кошти у  бюджети. Дай  місту два заводи  –  більше нічого не треба.

 

Фестиваль «Княжий» –  команда ініціатива й особлива гордість, твориться стараннями місцевої молоді. Торік його відвідали дев’ять тисяч людей, цього року – вісім з половиною тисяч. Знову дехто скаже, що це піар. «Княжий» – це внесок у культурне життя громади, організовується він не для депутата,  а для всього міста, громади. На проведення цього дійства витрачено мільйон гривень, але ні копійки. з місцевих бюджетів, залучалися кошти держбюджету,  приватних структур. Хотілося б, щоб цей фестиваль довго проіснував.

 

   У мене золота команда. Так як працюють мої помічники, мало хто викладається, не отримуючи за досить напружену роботу великих  коштів. Моя команда реагує на   всі проблеми і  болі виборців. Нардеп  Ігор Гузь відкритий  для  своїх виборців. Не на  всі дзвінки відповідаю, але командою  реагуємо на  всі. Звертайтеся, підписуйтеся на мою сторінку у Фейсбуці, де  у мене тисячі друзів.  І відео про цей звіт тисячі  людей  подивляться.

 

Три запитання після звіту виникло у його слухачів. Перше стосувалося  виплати шахтарських зарплат і лікарняних, Андрій Гнатюк з нашого міста цікавився перспективою укрупнення районів, отець Євген – ставленням до  історичної  події –  надання Томосу українській церкві, на  що нардеп зазначив, що він цьому радіє, що давно вже пора позбутися московських оков.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

На знімку: Народний депутат Ігор Гузь у парламенті на брифінгу. Фото прес-служби нардепа.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up