На головну Новини Звіт прокурора, зміна меж Овадного та кошти на вибори: відбулась остання...

Звіт прокурора, зміна меж Овадного та кошти на вибори: відбулась остання сесія райради VII скликання

281

На останню у цій каденції сесію районної ради зібрались 24 депутати. Не дивлячись на дощовий похмурий день, входили до зали будинку культури з гарним настроєм. Як виявилось згодом, багато із обранців районної громади балотуватимуться знову, але уже до ради укрупненого району або ж обласної, є й такі, що пробуватимуть сили у боротьбі за посади голів ОТГ.

Сесія розпочалась традиційно – спочатку привітали іменинників, які відзначали день народження у міжсесійний період, а також хвилиною мовчання вшанували загиблих на фронті та жертв авіакатастрофи на Харківщині. Згодом заступниця голови райради Алла Мельник оголосила питання порядку денного й депутати розпочали свою роботу.

- реклама -

Спершу заслухали звіт про діяльність місцевої прокуратури за перше півріччя 2020 року. Керівник цієї установи Олександр Бабенков розповів, що у районі рівень злочинності за останні місяці значно зменшився, а середнє його значення на кожні 10 тисяч населення становить 36,7% при середньообласному 53,1%. Тяжких злочинів за звітний період у районі зафіксовано не було. Дещо зросла кількість випадків з нанесення тілесних ушкоджень, але знизилась кількість злочинів проти власності. Так само стало менше дорожньо-транспортних пригод, але у п’ять разів зросла кількість виявлених злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин. Утім, пояснює посадовець, такий різки й ріст показників свідчить не про збільшення самих злочинів, а  про інтенсивну роботу з їх упередження відповідних служб. На жаль, відмітив він, спостерігається ріст рецидивної злочинності, та й відсоток злочинів, скоєних неповнолітніми, теж значний. Протягом півріччя правоохоронцями викрито також один злочин, що містить корупційну складову, й одне зловживання у земельній галузі. Органи прокуратури, зазначив Олександр Бабенков, ведуть планомірну роботу з забезпечення законності, а звернення громадян та організацій приймають безперервно через електронну пошту, скриньку для листування та гарячу телефонну лінію.

Далі депутати затвердили звіт про хід виконання комплексної районної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2016-2020 рік, унесли зміни до програми фінансового забезпечення реалізації райдержадміністрацією делегованих повноважень – фактично, перерозподіли кошти на проведення різного роду заходів з інформаційного забезпечення діяльності РДА. Одним із важливих моментів стало затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Овадне. Доповідач із цього питання, начальник земельного відділу Оваднівської сільради Зураб Гулуа продемонстрував теперішні та майбутні межі села на карті, зазначивши, що збільшення площ населеного пункту відбуватиметься за рахунок приєднання державних земель та ділянок, що перебувають у власності громадян. Відтак, територія у 188 гектарів розшириться аж до 382-х. Розширення меж села Овадне депутати підтримали одноголосно.

Так само без зауважень та зайвих обговорень сесія проголосувала за програму забезпечення діяльності трудового архіву Володимир-Волинського району на 2021-2023 роки, завчасу розроблену та представлену завідувачкою цієї установи Наталією Буняк. Після обговорення усіма без винятку постійними депутатськими комісіями райради, без заперечень було прийнято звіт про  виконання районного бюджету за перше півріччя 2020 року. А от внесення пропонованих змін до цьогорічного  бюджету начальниця фінансового управління РДА Олена Бондарук детально роз’яснила. Вона повідомила, що ці зміни необхідні для врегулювання міжбюджетних відносин районного бюджету із бюджетами громад, обласним бюджетом. Крім того, надійшло ряд звернень від розпорядників бюджетних коштів, які у цьому  рішенні теж враховані. Зокрема, стало відомо, що до району з державної казни надійшли кошти цільової субвенції у розмірі мільйон 98 тисяч гривень, які необхідно прийняти та спрямувати на проведення чергових місцевих виборів через районну територіальну виборчу комісію. Крім того, для роботи виборчої комісії із районного бюджету виділили 3100 гривень на придбання дезінфікуючих засобів, як цього вимагає протокол боротьби з коронавірусом.

Останні питання порядку денного стосувались підтримки звернень інших районних рад області до керівництва держави. Відтак, володимирські депутати спочатку одноголосно підтримали звернення своїх колег із Маневич, Горохова та Ківерець у зверненні до президента, Верховної Ради України РНБО та антикорупційного бюро щодо перегляду прогнозованого енергетичного балансу України та розслідування зловживань у цій сфері, мовляв, зменшення виробництва атомної  енергії та заміна її тепловою і «зеленою» й веде до здорожчання електроенергії. А наступне звернення про заборону роботи гральних закладів на території Горохівського району викликало неоднозначну реакцію місцевих обранців. Одні пропонували просто підтримати своїх сусідів у їхньому рішенні, інші – внести правки, що означатимуть заборону грального бізнесу у на наших територіях, хтось навіть висловився за зняття цього питання з порядку денного. Але в результаті все ж підтримали звернення горохівчан.

В «Різному» заступниця голови райради Алла Мельник нагадала депутатам, що по звершенні цієї каденції 25 жовтня вони матимуть 20 днів на подання електронних декларацій про майно та доходи за період, що охоплює 10 місяців цього року, а також запросила усіх присутніх на виставкові та онлайн заходи, які відбудуться вже цієї неділі, 4 жовтня, в рамках фестивалю традиційної культури «Український «Коровай-сузір’я».  Потому обранців чекав приємний сюрприз – за плідну та злагоджену роботу протягом п’яти останніх років їм було оголошено та вручено подяки райради і райдержадміністрації. На вручення нагород Алла Мельник запросила й екс-голову ради Романа Гука, який лише рік тому склав свої повноваження, але залишився депутатом ради. Володимир-Волинська районна рада оновиться під час місцевих виборів, які пройдуть уже за місяць, до неї увійдуть також представники нашого міста, Нововолинська, Іваничівського й Локачинського районів, і налічуватиме вона 42 депутати.

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − два =