На головну Новини Звучатиме Стравінський – житиме Устилуг

Звучатиме Стравінський – житиме Устилуг

113

   Організатори «Устилуг Стравінський FEST», готуючись до фестивалю, надзвичайно сподівались, що погода посприяє у їхній цікавій справі – і балет на музику видатного Стравінського під відкритим небом таки зможе побачити якомога більша кількість охочих. Були побоювання, що від цього, зрештою, може залежати й подальша доля новоспеченого проекту.

Та не було ні дощу, ні снігу, як це трапляється у цю пору, у повітрі на повну буяє майже літо, тож задумане збулось.

- реклама -

У суботу фестиваль розпочався опівдні з виступів юних музикантів – піаністів та скрипалів з Волині та польської гміни Людвін, що є партнером Устилузької громади – до  прикордонного міста цього дня прибула спеціальна польська делегація. Концерт відбувався у музеї-садибі Ігоря Стравінського, у будинку, збудованому за проектом композитора з нагоди його одруження у 1907 році. Саме там він писав свої найвидатніші твори, що стали відомими цілому світу.

Виступи транслювались і на великий екран поблизу історичної садиби – таким чином організатори подбали про всіх: комусь у музеї могло не вистачити місця, а хтось, можливо, і сам сподівався насолодитись класичною музикою на природі.

Тим часом на великій, з напівсферичним накриттям, фестивальній сцені, що розташувалась на міському стадіоні, тривали останні приготування до урочистостей, артисти балету проводили свої репетиції, глядачі потроху збирались – для них перед сценою розмістили достатньо стільців та лавок.

По обіді фестиваль урочисто відкрили. На сцену піднялись заступник директора Українського центру культурних досліджень Ірина Іщенко, заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації  Валерій Дмитрук, в.о. виконавчого директора Волинського РВ Асоціації міст України Мар’яна Конончук.

Міський голова Устилуга Віктор Поліщук звернувся до всіх із вітальним словом:

– Ігор Стравінський називав цю місцину «райським куточком». Тут він збудував свій дім, у якому тепер облаштували єдиний у світі музей композитора. Волинська земля багата талантами, але сьогодні світ схиляє своє чоло перед містечком Устилуг, де творив геній композитора Ігоря Стравінського. «Устилуг Стравінський FEST», один із переможців проекту «Малі міста – великі враження», зібрав нас, щоб ми могли не лише почути, але й побачити творчість Ігоря Стравінського. Тож бажаю жити цьому фестивалю! Він перший, але не останній.
Усі гості висловили сподівання, що фестиваль житиме і щороку рівень його зростатиме.

А потім на сцені запанувало мистецтво. Першими виступали артисти Львівської національної філармонії, вони виконали музично-театральну виставу за музикою Ігоря Стравінського «Історія солдата». Це було нове прочитання одного з найвідоміших творів композитора, прем’єра якого відбулась далекого 1918 року у Лозанні (Швейцарія). Первісна театральна версія – Шарля Фердинанда Рамю – ставиться нині рідко.

Після львів’ян зі своїми балетними постановками вийшли на сцену артисти Харківського національного академічного театру опери та балету. Виконували легендарну «Весну священну», що стала знаковою у житті Ігоря Стравінського,  та «Жар-птицю», яка принесла йому світову славу.

Отже, фестиваль відбувся. Він справді подарував як глядачам, так і його організаторам незабутні враження і дав упевненість, що за хорошим початком буде й багатообіцяюче продовження. А туристична привабливість Устилуга завдяки новому проекту зросте. Звучатиме Стравінський – житиме Устилуг.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

Подяка від організаторів фесту

   Устилузька міська рада висловлює щиру вдячність за допомогу в організації та проведенні фестивалю «Устилуг Стравінський FEST» керівнику ТзОВ «П’ятидні», депутату обласної ради Валерію Діброві та місцевому підприємцю Олександру Сидорчуку.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × чотири =