Новини

Зимнівський досвід для майбутніх Камінь-Каширських громад

Архів
6 переглядів

Близько двох десятків представників громади із Камінь-Каширського району побували у Зимнівській ОТГ, де дізналися про кращі практики впровадження реформи децентралізації. Поїздка була організована Волинським центром розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик  розповів, що громада узяла на себе чимало повноважень, сама опікується сферами культури та освіти, надає чимало адмінпослуг, створений Центр культури та дозвілля.

Немає у громаді проблем із кадрами, на роботу у Зимне запрошують найкращих спеціалістів, приміром, на посаду директора ЦНАПу претендувало троє осіб. Вчителі  мають власний методкабінет і надбавки до зарплатні за підготовку призерів олімпіад та конкурсів. Дітей із віддалених сіл довозять три автобуси, адже дві школи закрили, а одну – понизили у ступені. Про це не шкодують, адже учні мають змогу отримати вищий рівень знань, ніж раніше. Серед призерів обласних олімпіад – 10 представників Зимнівської ОТГ, а лише двоє – із району.

Працюють у громаді і над поліпшенням інфраструктури,  щороку виділяють на ремонт доріг близько 2,5 мільйона  гривень.  Місцевий ЦНАП надає понад 100 послуг, а із соціальним управлінням співпрацюють в електронному режимі.

Під час візиту побували гості громади на звітному концерті у місцевому садочку та ЦНАПі.

«Об’єднуйтеся!», – закликав голова Зимнівської ОТГ, але й нагадав про ту відповідальність, яку беруть з цим.  Радник із питань децентралізації ЦРМС Оксана Урбан наголосила, що Камінь-Каширський район – єдиний на Волині, де не створено жодної об’єднаної громади.  А процес вичікування негативно впливає на можливість отримання додаткових коштів.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up